Menstruacija nakon poroda

Moderatori/ce: mrvica, omi

PostPostao/la hana » čet nov 22, 2007 2:13 pm

Dobila sam 4 mjeseca nakon poroda, prva je bila ok, a druga kastastrofa - toliko bolna da je to bilo grozno.

Nakon toga se prilično brzo uredovala, i isto je kao i prije poroda, i po obimo i po trajanju. Ništa se nije promijenilo.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la xsena » čet nov 22, 2007 2:20 pm

lelana je napisao/la:Samo me zanima jel ima ikakvih utemeljenih naučnih dokaza da prvi i drugi porod, odnosno period poslije poroda moraju biti isti ili slični?

E to i mene zanima. poslije prvog poroda dobila nakon 5 mj. i bila redovno 28 dana. Nešto obilnija ali kako sam anemična pojačala malo krv s ferumom i smanjilo se.
Isto sam dojila.
A papa sam radila 6 tjedana poslije poroda, ovdje to rade svima. Barem tako mislim.
xsena
Beban
Beban

PostPostao/la modesti » čet nov 22, 2007 4:12 pm

Ja sam, uz dojenje, nakon oba poroda dobila prvu menstruaciju nakon nekih 20 dana. Jbg, tako mi grah pao. Ovaj mi je put jedan put se ciklus produžio na ca. 40 dana, ali samo jednom. Ostalo na 28 dana.

I ja sam čula, tj. rekli su mi oba puta da sačekam sa PAPA testom dok ne dobijem prvu menstruaciju. Nešto vezano sa endometrijem.
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la cici » čet nov 22, 2007 4:16 pm

ja sam dobila 5 mjeseci nakon poroda
onda dva mjeseca nisam imala :shock:
cici
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la ena » čet nov 22, 2007 5:23 pm

ja nakon 40 dana :roll: krvarenje puno manje nego prije :?: :!: vidjecemo kada ce iduca pa ako stanje bude isto valja trkom kod ginekologa....
slika
ena
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Azraela » čet nov 22, 2007 9:44 pm

poslije devet mjeseci i obilnije nego prije.
slika
slika
Azraela
Beban
Beban

PostPostao/la primula » čet nov 22, 2007 10:21 pm

Ja sam dobiloa sest mjeseci nakon porodaiprve dvije nisu trajale kao prije,krace,a poslije toga se sve uravnotezilo kao i prije trudnoce.
primula
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la mrvica » pet nov 23, 2007 1:45 pm

Dobila šest mjeseci nakon poroda...dojila...ništa mi se hvala Bogu nije promijenilo...dakle nikakav PMS, nemam bolova...da ne krvarim nebih ni znala da sam dobila mengu.
Nadam se da se aBd i poslije drugog, trećeg...poroda neće ništa promijeniti.
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la neko tamo » pet nov 23, 2007 1:46 pm

lelana je napisao/la:A kako možeš biti sigurna da to nije utjecalo na to da dobiješ tek nakon godinu i nešto? Na osnovu toga što ti je trebalo tako dugo da dobiješ i poslije drugog poroda :?: Samo me zanima jel ima ikakvih utemeljenih naučnih dokaza da prvi i drugi porod, odnosno period poslije poroda moraju biti isti ili slični?

Nikakvih naucnih dokaza da su prva i druga trudnoca iste, kao ni porod ni poslije poroda a isto tako nisam nigdje ni citala da ima naucnih dokaza da se papa test ne radi dok se ne dobije prva menstruacija poslije poroda. Jer kako u dosta zemalja zena radi poslije 6 nedelja, a ni ne pitaju je da li je dobila, ali sve je moguce, kako to da oba puta poslije poroda bude isti simptomi i problemi tako i to da se stvarno nesto sastruze i da papa nije 100% tacna i da ce zena zbog toga kasnije dobiti.
neko tamo
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la maja » pet nov 23, 2007 1:54 pm

ja radila papu mozda dva mjeseca poslije poroda
nisu me pitali jesam li dobila (jos nisam)
braco 19.10.2006
seka 20.11.2008
beba 17.04.2011
maja
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la lelana » pet nov 23, 2007 7:17 pm

neko tamo je napisao/la:
lelana je napisao/la:A kako možeš biti sigurna da to nije utjecalo na to da dobiješ tek nakon godinu i nešto? Na osnovu toga što ti je trebalo tako dugo da dobiješ i poslije drugog poroda :?: Samo me zanima jel ima ikakvih utemeljenih naučnih dokaza da prvi i drugi porod, odnosno period poslije poroda moraju biti isti ili slični?

Nikakvih naucnih dokaza da su prva i druga trudnoca iste, kao ni porod ni poslije poroda a isto tako nisam nigdje ni citala da ima naucnih dokaza da se papa test ne radi dok se ne dobije prva menstruacija poslije poroda. Jer kako u dosta zemalja zena radi poslije 6 nedelja, a ni ne pitaju je da li je dobila, ali sve je moguce, kako to da oba puta poslije poroda bude isti simptomi i problemi tako i to da se stvarno nesto sastruze i da papa nije 100% tacna i da ce zena zbog toga kasnije dobiti.

Evo modesti je nas je malo bolje navela na razlog"...Ja nažalost nisam ljekar i neznam da opišem oba procesa niti da ih dovedem u vezu al obećavam da ću čim odem kod dr. pitati ga ponovo i zamoliću ga da mi napiše mail sa objašnjenjem kako bih vam tačno mogla reći o čemu se radi...Napominjem da ja i Modesti ne idemo kod istog ginekologa, pa ako su i njoj tako rekli onda valjda postoji naučni dokaz...Ne bi mi čovjek rekao bezveze nego bi uradio ono što ja tražim i fino mi naplatio :wink:
slika
lelana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Lane » pet nov 23, 2007 11:17 pm

Ja sam se sutra ujutro narucila kod ginekologa, pa vam javim iz prve ruke :wink:
slika
Ako se ne stidis, radi sta hoces.
Lane
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Lane » sub nov 24, 2007 8:11 pm

Bila i uradila. Kaze dr. da nema veze sto nema menstruacije jos, a pregledala me detaljno i sa UZV (nisam isla na UZV nikako poslije poroda) i kaze da ce svaki cas i m. :?
slika
Ako se ne stidis, radi sta hoces.
Lane
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la lelana » sub nov 24, 2007 10:01 pm

E onda se očito razlikuju mišljenja od doktora do doktora :wink:
Važno je da ćeš ti uskoro dobiti :D
slika
lelana
Moderator
Moderator

Re: menga nakon poroda

PostPostao/la xsena » čet nov 29, 2007 10:51 pm

xsena je napisao/la:Kad ste dobile prvu i jel vam poslije kasnila?

Ja sam imala 15.10. i sad je očekivala ali je nema. Nemogu biti da ne razmišljam.

Napokon dobila danas, valjda to malo stres otegnuo, sad kad sam odahnula i procurilo.
xsena
Beban
Beban

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nakon Poroda

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.