Tepisi, itisoni, cilimi

Uređenje zivotnog prostora, namještaj, ukrasi, renoviranje, krečenje, akcije i preporuke, iskustva sa majstorima i sl.

Moderatori/ce: hana, MalaPcela, DinKa

Tepisi, itisoni, cilimi

PostPostao/la Mai » čet sep 22, 2011 8:22 am

Trebam uzeti Riani dva manja tepiha/staze za sobu. Juce smo bili u Lamperu i Domaviji i nisam nasla nista sto bi nam se svidjelo. Gdje ima dobar izbor tepiha? Ona bi najvise voljela onaj cupavi. Kakvi su za odrzavanje, mogu li se dobro usisati ili se moraju istresati? Koji cupavi su najbolji (vidjela sam one obicne, pa neke sa ko nekim svilenkastim nitima, pa onda kod nekih su rese ravne, kod nekih su valovite itd.). Neki dan sam gledalal i u Galeriji Podova na Otoci i bas je los izbor.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

Re: Tepisi, itisoni, cilimi

PostPostao/la Eowyn » čet sep 22, 2011 9:23 am

nisam ti od pomoci - ja uzela itison (nacrtani) i inace sam fan itisona za djecu (najlaksi za odrzavanje) a nisu skupi za promijeniti (kada se uprljaju - od soka, bojica, i ostalih stvari)
Wherever you go, there you are…
slika
Eowyn
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Okica » čet sep 22, 2011 1:35 pm

hm, ovako, ti cupavi cilimi su uglavnom iste kvalitete od prodavnice do prodavnice (cast mozda izuzecima) a cijene su previsoke u odnosu na one na autopijaci. Tamo imas raznih dimenzija i cilima i staza, jedino nisam sigurna kakvih boja ima. Ja sam kupila tamno smedji sa 2 kocke na rubu (bez i bijele) i platila ga 100 KM. Odusevljena sam jer lijepo izgleda, mekan je i nista se ne vidi. Negativna strana je jedino opasnost po malu djecu, kao sto je moja Asiya jer sve zivo stavlja u usta, a kod takvih cilima sitni predmeti se ni ne vide u onim cupama.
Mogu se usisavati a ako je staza, lijepo je trehnes :)

Ja sam za sobu od Iman kupila itison + mali cilimak dimenzija cca 2,5m x 1m motiv Dora, stavila na sredinu sobe preko tog itisona i ljepota. Njoj se svidja a meni lagano za odrzavati. Kupila u Plavom oku.
slika

slika

slika
Okica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la asja & amra » čet sep 22, 2011 2:31 pm

Mi imamo čupavi u dnevnom boravku i mogu ti reći da je meni to teško održavati. Nikad se do kraja iz njega ne može izvući sve usisivačem, pa mi se želudac prevrne kad ga istresamo (a možda bih trebala promijeniti usisivač).

Kod djece u sobi itison,ljubičasti najobičniji, kupljen u Elpiju.
A. 21.10.2006.
E. 1.8.2010.
asja & amra
Moderator
Moderator

PostPostao/la mrvica » čet sep 22, 2011 2:55 pm

Ja imam čupavi u dnevnom i u trpezariji.
Kupila ih u radnji kojoj sam zaboravila ima. Uglavnom radnja se nalazi na lijevoj strani odmah uz cestu kada od Mostarskog raskršća kreneš prema Kiseljaku.

Meni ga je lako održavati jer nemam tako osjetljiv želudac kao asja&amra. :mrgreen:
Istina je da se iz njega ne može sve usisati.

Ja sam htjela djevojčicama u sobu uzeti čupavi ali sam odustala zbog toga što se ne bi mogle igrati na podu na njemu. Recimo ne bi mogle slagati puzzle jer bi im bilo neravno, ne bi se mogle igrati sa sitnim igračkama jer bi im upadale među rese itd., itd.

I ja sam u potrazi za nekim lijepim tepihom ali najvjerajtnije da ću im na kraju uzeti itison.
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mai » čet sep 22, 2011 2:58 pm

Zene, hvala vam na odgovorima.
Otici cemo do Uniprometa veceras, koliko sam vidjela na netu da imaju dobar izbor tepiha, cak da imaju neke polu-cupe (iliti shaggy) itisone koji se mogu rezati na kvadrat (k'o oni iz americkih kuca kojima oni obloze cak i stepenice).
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la MalaPcela » čet sep 22, 2011 7:20 pm

Ja isto imam komad itisona (s cestama) u dječijoj sobi. Mislim da ne bih čupavi u dječiju sobu u strahu od alergija.
MalaPcela
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la cokolino_79 » čet sep 22, 2011 8:47 pm

Slažem se s curama koje kažu da su oni šareni etisoni s autima i sl. najbolji za dječiju sobu.Što god se prospe,istrljaš vlažnim maramicama ili čim već čistiš i fleke se ne vide.A i usisava se brzo i lako.Ja isto u trpezariji i dnevnoj imam vunene tepihe i svaka packa se vidi,ostaju fleke i teško se i inače čisti(doduše kod mene su oba svijetla).Mi ih šaljemo na pranje svako ljeto(iako po pravilu nisu za mokro pranje) ali već prvi dan moje "umjetnice" ih uflekaju... Najjeftiniji etisoni su ti u Plavom oku,mada ni Elpi nije nešto skuplji.Ženo,ne uzimaj čupavi ni u ludilu :wink: Bar ne neki svijetal.I ne uzimaj s resama,često nakon pranja izgledaju još prljavije :(
slika

slika
cokolino_79
Beban
Beban

PostPostao/la Mai » pet sep 23, 2011 7:57 am

Ja uzela ipak shaggy :lol: Kontam neka izmeraci, a brate mekan je i ubio se za valjanje. U Kasmiru (onom gdje ima serdzada za dzamiju :D ) uzeli jedan veci, pa nam izrezali na nase mjere i obradili. Boja je, kojeg li iznenadjenja, roze sa par ljubicastih i bez kvadrata. Komadi su mali, pa ih mogu i trehnuti.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la MamaMia » pet sep 23, 2011 2:26 pm

I ja sam zadovoljna sa cupavim. Curice imaju dva zelena u sobi a ostali su mi smedji i zeleni. Kad se nesto isprlja obrisem i ni jedna mrlja se ne vidi. Svi su mali pa ih istresemo svaki drugi mjesec. Ja sam ove djecije kupila u turskoj radnji tepiha kod zeljinog stadiona. Nisu uopste skupi a imali su jako veliki izbor tada. Puno bolji od plavog oka i Elpi-a. Ne znam tacno kako se zove, nesto ereke.... :)
slikaslika

Najvažnije stvari u dječijim životima su sigurnost, ljubav, prihvatanje i ohrabrivanje. - B. Miller.
MamaMia
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mai » pet sep 23, 2011 2:37 pm

Hereke, mi nismo kod njih nasli zeljenu boju. Skuplji su od Elpija npr. ovaj shaggy 2x3 kod njihje 150, a u elpiju isti 116 KM. U Kasmiru je 145. Ali u Hereke ima stvarno dobar izbor tepiha za svaciji ukus.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la asja & amra » pet sep 23, 2011 3:12 pm

A. 21.10.2006.
E. 1.8.2010.
asja & amra
Moderator
Moderator

Natrag na Dome, Slatki Dome

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.