Renoviranje stana - firme koje vrše renoviranje

Uređenje zivotnog prostora, namještaj, ukrasi, renoviranje, krečenje, akcije i preporuke, iskustva sa majstorima i sl.

Moderatori/ce: hana, MalaPcela, DinKa

Renoviranje stana - firme koje vrše renoviranje

PostPostao/la hana » ned feb 28, 2010 10:51 am

Mi se konačno spremamo za renoviranje stana.
Renoviramo gotovo sve, nešto zato što je vrijeme za promjenu ( stolarija unutrašnja i vanjska, kupatilo ) a nešto zbog prirode radova koje ćemo obavljati ( parket, radili smo ga prilikom kupovine, prije 7 godina, ali zbog rušenja zidova moramo ponovo taj dio raditi ).

Zanima me da li znate ili ste čuli za firmu koju bi preporučili a koja radi sve poslove renoviranja ( stolarija, parket, el. instalacije, gletovanje zidova, rušenje zidova, preziđivanje, sanitarije ) jer bih htjela izbjeći da mi dolaze jedan po jedan majstor - htjela bih izbjeći renoviranje od dva mjeseca. ( to niti mogu niti hoću )

Nije mi problem iseliti na 3 sedmice, ali sve preko toga je previše.

Pitanje broj dva: jeste li unajmili arhitektu ili osobe koje se bave interijerom? Kakva su iskustva? ( po sjećanju znam da je MamaMIa unajmila - ali joj ništa nisu novo rekli )
Bero, i ti si pominjala da će ti doći osoba koja se bavi uredjenjem interijera.

Možda bih i ja zvala, imam nekoliko nedoumica glede pregrada ( dvoja klizna vrata ) pa nešto kontam možda bi neko sa strane bolje vidio rješenje od mene - možda ja ne vidim šumu od drveta.

Mi smo dobili ponudu od jedne firme, pristojna je - ali mi nisu mogli pokazati klizna vrata koja mi nude, niti rješenje oko pregradnog zida - osim što su mi to nacrtali hemijskom na komadiću papira.

Pošto to nece biti zanemarivi novci, i pošto ću ta rješenja gledati narednih 15 godina ne bih htjela da fulam.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la yes » ned feb 28, 2010 12:14 pm

Preporučujem, nisu jeftini, ali urade sve brzo, kvalitetno i visoko profesionalno. Imaju sve majstore, pogodiš fiksnu cijenu i to je sve, opustiš se i uživaš....

http://www.majstor.ba/

Sad sam pročitala da nema opcije renoviranje stana, ali su nama radili i to (mojoj firmi). Pregrađivali rigipspom, krečenje, gletovanje, ugradnja vrata i sl.

U svakom slučaju, nazovi i pitaj. Napraviće ti predračun, bez ikakve obaveze.
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la hana » ned feb 28, 2010 12:28 pm

Baš hoću da ti kažem da ne vidim da rade rušenje i izbacivanje šuta.
Ali nazvat ću i pitati za druge stvari da mi daju predračun.
Hvala u svakom slučaju.

ps interesantno mi je da imaju uslugu čišćenja stana, to ću da probam. :D
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la yes » ned feb 28, 2010 3:28 pm

hana je napisao/la:Baš hoću da ti kažem da ne vidim da rade rušenje i izbacivanje šuta.

To su nama radili u firmi, od sale za sastanke pravili dvije kancelarije. Izbacili ugradbene ormare, pregradili i okrečili. Mi došli u ponedjeljak, sve gotovo, nabavili nam i itison, u jednoj kancelariji napravili ormar po mjeri.

hana je napisao/la:ps interesantno mi je da imaju uslugu čišćenja stana, to ću da probam. :D

Dobri su i u tome (poskupi), meni su pravili ponudu za krečenje i čišćenje kuće, puno je izašlo pa sam odustala.

Za čišćenje ti imam drugi broj, sa ove teme

http://www.bebano.com/bb/viewtopic.php?t=3725
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la MACA » uto mar 02, 2010 8:53 am

Iz licnog iskustva Majordomo su GENIJALNI! Rade SVE, brzo i kvalitetno, a ciscenje toplo preporucujem. Posalju vojsku teta koje rade "kao sebi". Izuzetno su profesionalni sve skupa. A ako su i skuplji u odnosu na konkurenciju to je s razlogomn jer je zaista kvalitet i garancija iza njihovih usluga.

Mi smo imali veliki zahvat renoviranja kuce prije mog prvog poroda, e od tada se sjecam majstora kojim bih platila samo da mi izadju iz kuce i ne prosipaju svoju pamet bez obzira na to sta je dogovoreno da je njihov posao. Bas ima svega, i kad covjek zamisli "da mi je da mi firma uradi sve, da platim i da sam rahat od pameti dok rade" to je u nasem slucaju bilo tako samo sa majordomo firmom.
slika

slika
MACA
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Mai » uto mar 02, 2010 8:55 am

Probacu ti naci kontakt firme kod koje sam ja trazila predracun (slicni radovi, osim kupatila). Ja sam odustala, konacna cifra kad smo mi trazili majstore zasebno i kupovali materijal je bila bukvalno duplo manja.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la yes » uto mar 02, 2010 8:57 am

Meni je isto najgore trpiti majstore i pratiti svaki njihov korak, a danas se svi zovu "majstori".

Ovako, dogovaraš sa šefom, on odgovara za urađeno i nema plaćanja dok ne budeš zadovoljna. Sa ostalim nemaš ništa. Poslije par dana te nazovu da vide imaš li još neku primjedbu, zahvale se na saradnji i ti ostaneš :shock:

Ja maštam da jednog dana odem na godišnji i vratim se u okrečen i urađen stan....
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la MamaMia » uto mar 02, 2010 9:51 am

Ja sam isto nasla nekakvu firmu al je nebi ni dusmanu preporucila.

Ako se ne odlucis za firmu mogu ti preporuciti super molere koji su mi nedavno popravljali zidove i krecili. Tako fino su radili i sve zastitili da iza njih nije trebali nego pobrisati jednom parket, nikakvo ribanje i struganje. I zena koja je cistila nije mogla vjerovati.
slikaslika

Najvažnije stvari u dječijim životima su sigurnost, ljubav, prihvatanje i ohrabrivanje. - B. Miller.
MamaMia
Moderator
Moderator

PostPostao/la hana » uto mar 02, 2010 10:04 am

MamaMia, koja je firma da znam da ih ne pitam za ponudu.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la hana » uto mar 02, 2010 5:31 pm

Mai je napisao/la:Probacu ti naci kontakt firme kod koje sam ja trazila predracun (slicni radovi, osim kupatila). Ja sam odustala, konacna cifra kad smo mi trazili majstore zasebno i kupovali materijal je bila bukvalno duplo manja.

Mi bi kupili i izabrali materijal, to se podrazumjeva.
Firma od koje smo tražili predračun bi ugrađivala prozore i vrata i uradili parket gletovanje, el. instalacije, radove u kupatilu i pregrade.

Upravo zato hoću da imam dva tri predračuna da vidim kako se to kreće. Ovako nema nikakvu ideju. Možda je ova prva koju smo našli preskupa. Ne znam dok nemam druge.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la MACA » uto maj 11, 2010 8:18 am

Hana kako je proslo renoviranje je li gotovo, jeste li zadovoljni? Koja vam je firma radila?

Znam iz iskustva da to sve najvise kosta zivaca ali ipak na kraju covjek bude zadovoljan jer sve bude bolje i ljepse nego prije.
slika

slika
MACA
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la hana » uto maj 11, 2010 9:35 am

Maco, tek smo završili kupatilo, stavit ću koju sliku.
poslušala sam Mai te sam odlučila ići postepeno i uzimati majstore za koje imamo preporuke. Koštat će više vremena, ali manje novaca.
Barem se nadam. :roll:

Firma za koju smo se skoro bili odlučili dala nam je jako dobro zbirnu cijenu. Onda sam ja zbog nekih svojih obaveza skontala da ću raditi u dvije etape te sam od ove firme tražila da mi " razbije " račun na dva iznosa po etapama.

Nakon toga su mi dali cifru po kojoj druga etapa dodje jedva 3000 KM ( a u koju ulazi gletovanje zidova, novi šalteri, parket i kupatilo ). Lično mislim da su skontali da mi nećemo raditi sve pa je bilo ono: Daj da ih uzmemo što možemo više.

ONda sam iz zvala i rekla im fino: Za ostatak od 3000 km vi ne možete ni kupatilo uraditi, a kamo li ostalo što treba ići u drugoj fazi. U čemu je problem? Da li to znači da kad mi udjete da ćete mi stalno povećavati cijenu, a ja ću morati pristati jer ću biti primorana, ili mislite da neću raditi ništa osim ovog prvog djela?

Nakon njegove rečenice: Ma ja ću se uklopiti u 3000 KM, ako bude bilo više, halal bilo....
Ja sam odustala od njih.

Samo nas je kupatilo došlo 6500 KM.
Sada se spremamo za drugu fazu.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la MACA » uto maj 11, 2010 10:29 am

Hajde drago mi je da je barem kupatilo gotovo. A firme i majstori - bas ih ima :roll: kad nadjes super majstora ne mozes da vjerujes.

Sretno sa drugom fazom i bas bih voljela da vidim slike ako ti bude zgodno!
slika

slika
MACA
Beban Senior
Beban Senior

Re: Renoviranje stana - firme koje vrše renoviranje

PostPostao/la Eowyn » sub avg 18, 2012 10:26 am

Preporuke za registrovane firme ili obrte (kojima se moze uplata izvrsiti na racun) i koji placaju PDV?

Vodointalaterski radovi, plocice, parket...
Wherever you go, there you are…
slika
Eowyn
Bebanolog
Bebanolog

Natrag na Dome, Slatki Dome

Trenutno korisnika/ca: MSNbot Media i 1 gost.