Tupperware

Uređenje zivotnog prostora, namještaj, ukrasi, renoviranje, krečenje, akcije i preporuke, iskustva sa majstorima i sl.

Moderatori/ce: hana, MalaPcela, DinKa

Tupperware

PostPostao/la mrvica » ned okt 07, 2007 11:57 am

Koristite li Tupperware i kako ste zadovoljne s njim?
Moze li se naci puuno jeftinija plastika, takodjer dovoljno dobra?

Ja se već neko vrijeme bavim mišlju da nabavim neku njihovu posudu za čuvanje namirnica u hladnjaku a opet sa druge strane pošto su im cijene paprene nebih da se zaletim.
Čula sam da im je posuda za čuvanje kruha isto dobra.

I znate li gdje se mogu nabaviti?
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la yes » ned okt 07, 2007 12:31 pm

Ja imam nekoliko zdjela koje ne koristim nešto posebno, npr. u jednoj pravim salatu i koštala je oko 30 KM, dakle i obična plastična zdjela od 2 KM bi bila dobra za tu namjenu.
E sad, za čuvanje namirnica u frižideru koristim i obične i tupperware i nisam primjetila da hrana ostaje duže svježa. Dakle, mislim da su preskupi proizvodi i da u radnjama možeš naći dobre obične plastične zdjele 10 puta jeftinije (Robot ima dobar izbor plastike).
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la modesti » ned okt 07, 2007 2:05 pm

Ja koristim puno T. posude i jako sam zadovoljna sa većinom. Imam i kutiju za hljeb, zaista je odlična. Samo je čisti redovno (izbacuj mrvice od hljeba), povremeno je operi i sve će biti OK. Sve ostale posude koristim: za frižider, za miksanje, za sve. Imam ih i više nego što mi treba jer mi se jako sviđaju.

E sada, ne znam koliko su kvalitetnije od običnih, jeftinijih posuda. U T. se kunu da obična plastika nije zdrava blablabla, a da je njihova 100% sigurna. Ako se odlučiš za Tupperware reci mi, moja prijateljica radi u njihovom predstavništvu u Sarajevu. Inače se posuđe može kupiti samo na sjedeljkama (kućni derneci gdje dođe i neko iz T. i drži prezentaciju proizvoda).
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Lelali » ned okt 07, 2007 4:02 pm

Modesti ima li kakav katalog bez derneka po kucama.Npr da mi ta tvoja drugarica da katalog ja odaberem i to je to???
Ili moram dernek napraviti :lol: .
Lelali
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la modesti » ned okt 07, 2007 5:23 pm

Lelali je napisao/la:Modesti ima li kakav katalog bez derneka po kucama.Npr da mi ta tvoja drugarica da katalog ja odaberem i to je to???

More, more. Kad mi bude došla na kafu donijeće katalog, pa ti javim :wink:
Zadnja izmjena: modesti; ned okt 07, 2007 6:33 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Azraela » ned okt 07, 2007 6:05 pm

imam i koristim i jednie i druge, zadovoljna sa svim vrstama, a sto se tice duzine cuvanja hrane, sve se i tako brzo potrosi, pa onda koliko je bitno da ostane svjeze. Ne stoji nista u frizideru mjesecima pa da treba ...
a imam nekoliko T.stvari, onako za pokazati, zdjele i ostalo i super su mi sto su velike. e da i jako sam zadovoljna sa zvonom za tortu (moze se zakaciti dno za zvono i nostiti za rucku, super je.
slika
slika
Azraela
Beban
Beban

PostPostao/la asja & amra » pon okt 08, 2007 8:44 am

Ja imam jednu za kolače, dvije obične plastične, jednu malenu za mikrovalnu i sve su mi OK, ali mi ne pružaju zaista ništa pretjerano. Recimo, ne prave više kolača u sebi niti mi pomažu da kolači duže stoje. :oops:
Kutija za puter i šejker su mi bile isplative investicije.
A. 21.10.2006.
E. 1.8.2010.
asja & amra
Moderator
Moderator

PostPostao/la melisina_mama » pon okt 08, 2007 8:50 am

testirano-
prerezana glavica luka- u taperveru ostala duže svježa nego u drugoj posudi
otvorena argeta nije dobila koricu (što ne znači i da bih je pojela nakon dužeg stajanja 8) )
posuda za hljeb-fantastična

ali ni jedna nije zdrava, odnosno nemože ostati zdrava ako se po noj struže viljiškom ili izgrebe nožem
melisina_mama
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Mai » pon okt 08, 2007 9:22 am

Imam ih nekoliko, one visenamjenske sto idu od zamrzivaca do mikrovalne, imam one crvene isto sto idu u mikrovalnu, onu neku za sir, nekoliko obicnih i ono cime sam ja odusevljena, a ne znam vise tacan naziv su one kutije za povrce sa dva otvorica sto se mogu otvarati i zatvarati. U njim adrzim povrce koje kupujem sedmicno:mrkva, celer, persin, i ako mi ponekad ostane nesto od onoga sto kupim za taj dan, pa iskoristim za par dana. Moram reci da se povrce predivno ocuva, ostrugana mrkva ne pocrni (tako da ja odmah mrkve ostuzem i ocistim i spremne za kuhanje vazda!), lisce ostane svjeze i heftu dana...
Jos mi je cool ona duguljasta kutija za spagete.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la mrvica » pon okt 08, 2007 9:31 am

modesti je napisao/la:
Lelali je napisao/la:Modesti ima li kakav katalog bez derneka po kucama.Npr da mi ta tvoja drugarica da katalog ja odaberem i to je to???

More, more. Kad mi bude došla na kafu donijeće katalog, pa ti javim :wink:

Pls javni i meni, i ja bih prvo zraknula u katalog :wink:
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la modesti » pon okt 08, 2007 9:50 am

Ma sad sam se sjetila da su njihovi katalozi u stvari periodični. Prijateljica mi je rekla da su upravo dobili novi katalog, a onda je tu nekoliko ćasa koje su recimo na akciji. Nemaju oni onaj neki sveobuhvatni katalog. Pitala sam je i za web adresu, kaže da nema na našem regionu. Možda da pogledate šta sve ima na nekim stranim T. adresama :roll: jer ovdje ima možda dvadesetak ćontri i to je to. Ali u svakom slučaju ću vas obavijestiti kad mi donese katalog.
:wink:
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Mai » pon okt 08, 2007 9:58 am

Ma hajde napravite festu, sta fali :lol: :lol: :lol:

Uhhh, kod nas su to bile vecere :roll:
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la mrvica » pon okt 08, 2007 10:14 am

Ma ja bih rado napravila feštu ali nemam gdje.
Namještaj mi je neuvjetan za primanje gostiju. Može sjesti četvero i kapak :oops: :roll:
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la mother of three » uto okt 09, 2007 10:32 am

Imam ih brdo i ne znam sta bih ti rekla... Kutija za hljeb je ok i one zdjelice u kojima stoje namirnice u frizideru, recimo mladi sir i kajmak zaista ostaju jako dugo svjezi. Sve ostalo se relativno brzo trosi tako da mogu komotno koristiti i obicne zdjele... Nije lose imati nekoliko ali bez pretjerivanja (kao ja, ali necu vise)
[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/ndWap2.png[/img][/url]
[url=http://lilypie.com][img]http://by.lilypie.com/yP1pp2/.png[/img][/url]
[url=http://lilypie.com][img]http://by.lilypie.com/6ZABp2/.png[/img][/url]
mother of three
Beban
Beban

PostPostao/la hana » uto okt 09, 2007 10:51 am

Imam ih prilično, i koristim ih većinom sve.

Jako mi se svidjaju one u kojima držim tjesteninu ( makarone, špagete, fideline ) i rižu. Plakar je jako pregledan, a tjestenina kao da je juče otvorena.

Imam i posudu za maslac, zatim one u kojima držim salamu i sir.

Uglavnom ove za frižider su mi odlične.

One velike koristim za voće, ili recimo operem špinat i stavim ga u frižider, može stojati dva tri dana.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na Dome, Slatki Dome

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.