Kuhinje po mjeri - molim preporuke

Uređenje zivotnog prostora, namještaj, ukrasi, renoviranje, krečenje, akcije i preporuke, iskustva sa majstorima i sl.

Moderatori/ce: hana, MalaPcela, DinKa

Re: Kuhinje po mjeri - molim preporuke

PostPostao/la maja » uto nov 13, 2012 11:00 am

i moje je iz kristala. ok su oni. nesto su bili pogrijesili u mjerenju, pa vracali vec gotov komad...

kad sam ja kupovala, u ramaglasu je bio mnogo bolji izbor. u kristalu svega par boja, ali je ramaglas bio skuplji i trazili su mi previse da ga dostave i montiraju u kaknju...
braco 19.10.2006
seka 20.11.2008
beba 17.04.2011
maja
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la MamaMia » uto nov 13, 2012 11:38 am

MalaPcela je napisao/la:
MamaMia je napisao/la:Da dodam, sjecam se da su mi se Laser kuhinje isto jako svidjele ali oni rade samo u standardnoj visini. Meni je trebalo da pult bude visi da bi ispod stao ugradbeni frizider i zamrzivac.

Jesam li dobro skontala da su tebi frižider i zamrzivač stali ispod ploče? Znači oboje su visine šporeta, pa jedno do drugog? Gdje si ih kupila i koliko su te koštali? Montira li im se ploča na vrata ili su njihova obična vrata?

Jeste, stali su ispod ploce, samo mi je taj dio ploce gdje su oni visi za oko 10cm od ostatka kuhinje. Nekako se fino uklopilo, moram ti poslati sliku. I elemente i aparate smo narucili u Primus Balkan a aparati su svi gorenje. Ne sjecam se sad tacnih cijena ali rekla bi da su bili oko 500km dolje, gore. Each. Imaju oni katalog u PM pa pogledaj. Oboje su iste visine. Montira im se ploca na vrata tako da izgledaju kao ostatak kuhinjskih elemenata. U stvari to i jeste element u koji stavi frizider. Mozda ti mozes nekako skombinovati da ti bude sve u istoj visini. Meni je visina dijela ploce sa friziderom i zamrzivacem 1 metar, dok je ostatak kuhinje visok 90cm. I mogu ti reci da je bas zgodno sto je 90cm (znaci malo vise nego standardne kuhinje) jer se ne moras ni malo saginjati nad sudoperom i ne bole ledja :)
slikaslika

Najvažnije stvari u dječijim životima su sigurnost, ljubav, prihvatanje i ohrabrivanje. - B. Miller.
MamaMia
Moderator
Moderator

PostPostao/la Eowyn » uto nov 13, 2012 11:46 am

Moje iskustvo (znate onu - da je pamet do hadzije kao od hadzije): sve sam trebala naruciti u Gorenju.
Lakirani medijapan se ceka 35 dana i u Primunsu (a Primus izabrali jer su u Gorenju rekli 60 dana), pa nesto zeznu (citaj ostete pa treba cekati jos 9 dana)...tako da vremenski dodje isto; a i cijenovno (kada saberes sve montaze). Plus sto su u Gorenju izuzetno profesinalni i ne traze uplate kesom (kao popust na kes); nego mozes platiti elektronskim bankarstvom nakon sto ti posalju mail.

Ramaglas - bahati, neusluzni, potpuno prodjano neorijentirani.

Jos nemamo cijelu kuhinju.... sada cekamo stako (moramo 2 puta ici kod njih jer ne donose uzorke na lokaciju), pa onda montaza sporeta, pa navlaka za bojler... do nove godine cemo sve imati (valjda)
Wherever you go, there you are…
slika
Eowyn
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la maja » sri nov 14, 2012 10:59 am

al' zato kad se skucite (:

mi kad smo sve zavrsili, radijator nam poplavi cijeli stan
sad ponovo gledam parkete :( a bas nam je krasan bio i super se drzao. mogao me nadzivjeti...
braco 19.10.2006
seka 20.11.2008
beba 17.04.2011
maja
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Eowyn » čet dec 13, 2012 2:39 pm

najzad gotovo!
iako smo radili u Primusu, ne preporuciujem ga...
Wherever you go, there you are…
slika
Eowyn
Bebanolog
Bebanolog

Prethodna

Natrag na Dome, Slatki Dome

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.