Dojenje i mršavljenje

Moderatori/ce: mrvica, omi

Dojenje i mršavljenje

PostPostao/la aca » pet sep 28, 2007 12:19 pm

Nemojte me sada napadati što pokrećem ovu temu.
Jeste, eto, ja bih da smršam malo, a dojim...

U trudnoći sam se udebljala 16 kg, poslije poroda izgubila 9, a sada sam na ukupno -11 kg. Znači, ostalo mi je 5 trudničkih, i još 5-6 što bih voljela skinuti.

Kako?
Eto, recimo, za početak bih mogla izbaciti slatko i hljeb.
Od ponedjeljka? :lol:
slika slika
aca
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la modesti » pet sep 28, 2007 12:28 pm

I ja bi isto da smršam, a dojim.

Samo meni treba nekih 20-tak kila :lol:
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la sanelina » pet sep 28, 2007 12:33 pm

Od ponedjeljka draga moja samo doji,doji i doji.Vjerovala ili ne bebać sve izvuče.Traje doduše malo duže ali za 4-5 mjeseci uvučeš se u predtrudničku odjeću.Provjereno :lol:
Velika curka-04.09.1989.
Princeza-09.12.1998.
Švrćo-24.12.2005.
sanelina
Beban
Beban

PostPostao/la mrvica » pet sep 28, 2007 12:44 pm

Kažu da se dojenjem izgubi 500 kalorija dnevno što znači ako samo pripaziš šta jedeš i koliko jedeš kile odoše :D
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la kalimero » pet sep 28, 2007 1:35 pm

Dojim 7 mjeseci,s dohranom sam zapocela tek nedavno,ali ne mrsavim.Ocito sam od onih koje ne mrsave dok doje :P .Nisam debela,ali kg su se zalijepili na krivom mjestu.Ne mogu reci da me te kile smetaju jako,ali nije mi ni svejedno.Ne namjeravam nista poduzimati dok dojim.Problem je sto jako malo spavam i sto sam pod stresom,a to utjece na hormone.
mama dva smjehuljka
kalimero
Beban
Beban

PostPostao/la Bumblica » pet sep 28, 2007 8:44 pm

dojila i meni je apsolutno SVAKI gram spao za samo 3 ili 4 mjeseca... nisam se uopste pazila, jela sam sve sto i uvijek jedem i koliko jedem... vratila se BUKVALNO na predtrudnicku kilazu vrlo brzo... plus sto sam inace stalno u pokretu, a tada sam bila jos vise, jer sam po cijeli dan bila sama s bebacem, isla u kupovine, nosala kese, dijete, kolica uz i niz 3 sprat (bez lifta), stalno ga vodila na zrak + setali kad M. dodje s posla... M. me ruzio al ja bila ko navijena...
il sam jednostavno takav tip, al mozda je ovaj recept...
za ovu drugu trudnocu - javim uskoro kako ide :):):) (s obzirom da sam ovaj put nabacila i koju kilicu vise :wink: )
Dobro je, da bolje ne moze biti...
Bumblica
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la ejana » pet sep 28, 2007 9:01 pm

Bumblice nemoj da brines kile ce spasti :wink:
Ja sam za kratko vrijeme dosla na staru kilazu, nakon obadva poroda. Sada imam 58 kg :wink:
slikaslika slika
ejana
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la lelana » pet sep 28, 2007 9:36 pm

ejana je napisao/la:Bumblice nemoj da brines kile ce spasti :wink:
Ja sam za kratko vrijeme dosla na staru kilazu, nakon obadva poroda. Sada imam 58 kg :wink:

:lol: :lol: :lol: Ovu sam klilazu i minus 1kg imala prije 8 godina, prije 3 god. imala 63kg, na pocetku trudnoce 69, a sad ne pitajte :D Od poroda sam skinula 13 kg, a u to se ubraja i beba, posteljica, plodova voda i sl. i moje masne naslage :lol: ... Inace ja mrsavim skolski, po pola do 1 kg mjesecno...Vazno je da se ne debljam...Ma moze se fino mrsaviti i uz dojenje samo treba natjerati guzu da se odrekne slatkisa :wink:
slika
lelana
Moderator
Moderator

PostPostao/la asja & amra » sub sep 29, 2007 7:27 am

Ja sam sa manje kila otišla na porod nego ih imam sad. :roll:
A Asja iscjedi sve iz mene - a ja to moram nadoknaditi. :wink: Ne mogu se ja gladna baviti onim čim se bavim na poslu. :oops:
A. 21.10.2006.
E. 1.8.2010.
asja & amra
Moderator
Moderator

PostPostao/la mrvica » sub sep 29, 2007 8:54 am

Bumblica je napisao/la: dojila .. nisam se uopste pazila, jela sam sve sto i uvijek jedem i koliko jedem... jer sam po cijeli dan bila sama s bebacem, isla u kupovine, nosala kese, dijete, kolica uz i niz 3 sprat (bez lifta), stalno ga vodila na zrak + setali kad M. dodje s posla...

I ja sam sve isto ovako radila ali kile su ostale i čak se povečavale.

Ja mislim da je to je stvar metabolizma ili možda gena.
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la modesti » sub sep 29, 2007 10:13 am

Ma ni ja dok dojim ne mogu smršati... nikako. Sa Mešom sam se bila i udebljala, sa ovim se barem ne debljam više. Ali čim sam prestala dojiti Mešu, počela sam mršati iako sam isto jela kao i za vrijeme dojenja :roll: imam osjećaj kao da organizam dok dojim ne dopušta da izgubim koju kilu. Ne znam. I MM je skontao da sam debela dok dojim. Šta da se radi?
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la aca » sub sep 29, 2007 10:57 am

Bumblica je napisao/la:jer sam po cijeli dan bila sama s bebacem, isla u kupovine, nosala kese, dijete, kolica uz i niz 3 sprat (bez lifta), stalno ga vodila na zrak + setali kad M. dodje s posla...

Bumblice, ja isto ovako. Ja sam po cijeli dan sama s bebom i stalno sam u pokretu. Srećom, Adna mi spava po noći, pa se tada odmorim i skupim energije za sljedeći dan. Inače, uvijek kolica gore-dole (ja sam na drugom spratu), kese, kupovina, šetnja kad M dođe s posla. Bitno je samo da se ne sjedi. :D

I da, svečano obećavam, nema slatkiša ni hljeba od ponedjeljka. A tu naberem sigurno više od 500 kcal.
Ha, zato si dajem oduška od sinoć. Da samo vidite šta sam sve pojela :oops:
slika slika
aca
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Lane » ned sep 30, 2007 10:42 am

Ja i kile...ne smijem ni da napisem koliko imam. Kad sam se udala imala sam 64 kg i htjela jos da smrsam. Pred porod imala 86. :D
Dojim, ali kile ne idu dole. :?
slika
Ako se ne stidis, radi sta hoces.
Lane
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la ena » ned sep 30, 2007 11:58 am

ja u trudnoci nabacila 25 kg :oops: kada sam izasla iz bolnice izgubila sam samo 5 kg :( do sada jos kilicu, dvije.... ali mene stalno plase pricama tipa ako ne jedes puno nemas dovoljno mlijeka :shock: da li to moze biti istina i jeli laktacija povezana sa tim koliko jedes :?:
ena
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la lelana » ned sep 30, 2007 9:25 pm

ena je napisao/la:ja u trudnoci nabacila 25 kg :oops: kada sam izasla iz bolnice izgubila sam samo 5 kg :( do sada jos kilicu, dvije.... ali mene stalno plase pricama tipa ako ne jedes puno nemas dovoljno mlijeka :shock: da li to moze biti istina i jeli laktacija povezana sa tim koliko jedes :?:

A upitno je koliko je to tacno...Ja jako slabo jedem jer sam lijena da kuham pa ako mi neko ne donese rucak ja ga pravim svaki treci dan :oops: Glavna hrana su mi pahuljice i voce, raznorazni vocni jogurtici i mamipare za djecu tipa danonino, monte i sl...A mlijeka jos uvijek imam da bih mogla hraniti dvoje djece...Hvala Bogu :D Uglavnom vazda sam gladna...
slika
lelana
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na Dojenje, dohrana i ishrana djece

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.