Sihire/Sihre, bacanje cini - sta je to? Vjerujete li u to?

Podjelite sa nama ono sto smatrate zanimljivim.

Moderatori/ce: mrvica, asja & amra

PostPostao/la bina » sri jul 04, 2007 11:48 am

Znam dosta iskustva tudjih,cak mi je jedna od najbolji drugarica poludela od toga jedva je dosla k sebi.
Ljudi su zli i ljubomorni pa neznaju kako da uniste te osobe da ih vide nesrecne pa idu kod hodza ili bog zna koga pa mute svasta i pisu hajmalije.To je katastrofa.
Zadnja izmjena: bina; sri jul 04, 2007 1:07 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika

slika
bina
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Tesa » sri jul 04, 2007 12:43 pm

:shock: :roll:
Tesa
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la političar » sri jul 04, 2007 12:56 pm

Ja u te stvari ne vjerujem ili ne želim da vjerujem.

Vjerujem u Boga, svoju porodicu, u svog muža, u svoje dijete, u sebe, u dobre ljude.

Ne vjerujem u državu, sisteme - pravne, policijske i sl. Ne vjerujem u sihire, vradžbine, gatke, bacanje graha, gledanje u karte.

Mislim da ljudi mnoge stvari koje ne razumiju, boje ih se ili su im nepoznate pripisuju tako tim stvarima. Meni je majka rahmetli /nana/ govorila da je u to zabranjeno vjerovati i ja se toga držim.

Imala sam i ja u muževoj familiji tako par slučajeva koji su pripisivani sihirbazima i sl. Ljudi su se naplaćali "pomagačima" i još uvijek nisu "sigurni", strahuju i još uvijek plaćaju itd. Piju nekakve vodice, nose zamotuljke.

Neko ranije reče, ako te stvari i postoje, jedino dragi Bog i čista vjera mogu pomoći.
političar
Beban
Beban

PostPostao/la MalaPcela » sri jul 04, 2007 6:42 pm

Jao moram vam ovo ispričati. Možda bolje spada pod "humor", ali pošto nije vic, nego, na žalost, živa istina, evo ovdje:

Jedan moj poznanik (brat od moje prijateljice) je, kao tadašnji student medicine, u ratu bio vojni doktor negdje na po Trebevića. I jedan dan mu dođe neki čovjek, glave umotane krpama, i neka velika guta na glavi. I kaže boli ga glava, ali nije zamotao krpe zbog bolova, nego mu je to ZEČIJA GLAVA!!!
Ovaj doktor :shock: i malo po malo pacijent se otvori i ispriča šta je bilo:
imao je problema - na liniji mu se svašta priviđalo (od straha), u kući su mu obolijevali od žutice (tad je bila epidemija), pa mu je neko rekao da su to sigurno sihire. I on ode nekom "stručnjaku" da mu te sihire skine. Taj mu je rekao da na svoju glavu privije zečiju glavu. Što je ovaj pametni i uradio. I tako danima nosa mrtvu glavu od mrtvog zeca privezanu na glavi! I čudi se što ga boli glava...

Obrazovanje je ključ!
MalaPcela
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la melisina_mama » sri jul 04, 2007 9:18 pm

ooooo Bože pomozi :shock:
da nijetužno bilo bi smiješno
melisina_mama
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Mai » čet jul 05, 2007 8:03 am

Adminka, zar nemamo onog rigajuceg smajlija?
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la bina » čet jul 05, 2007 8:32 am

:shock: :shock:
slika

slika
bina
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la političar » čet jul 05, 2007 8:35 am

Jaooooooooo

e pa stvarno je to za riganje

svašta
političar
Beban
Beban

PostPostao/la Keisha » čet jul 05, 2007 8:43 am

:shock: :shock: :shock:
Keisha
Moderator
Moderator

PostPostao/la omi » čet jul 05, 2007 10:35 am

jao boze sacuvaj! Ne znam da li se smijati ili plakati.
omi
Moderator
Moderator

PostPostao/la Bumblica » pet jul 06, 2007 6:20 pm

ja oplakah sinoc od smijeha... na ulici pricam M.-u ovo sa zecjom glavom i ne mogu sebi da dodjem, zamalo se ne udavih od smijeha... huh
Dobro je, da bolje ne moze biti...
Bumblica
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la modesti » pet jul 06, 2007 6:50 pm

bina je napisao/la:Znam dosta iskustva tudjih,cak mi je jedna od najbolji drugarica poludela od toga jedva je dosla k sebi.

Onda sam i ja debela ne od žderanja, već mi neko sihire svezao...

Lakše je reći da sam prolupala od sihira i od tuđe zlobe nego stisnuti i priznati da možda imamo problema koji nas pritišću i sa kojima ne znamo izaći na kraj pa se ponašamo na manje prihvatljiv način...

Od sada i ja skidam sihire, povoljno :128 hajmo žene, još malo pa nestalo...
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la yes » pet jul 06, 2007 8:22 pm

Dokazi iz Kur’ana su brojni. Dovoljno je znati da u Kur’anu postoji citava sura koja govori o dzinima. Rijec dzin je u jednini spomenuta na dvadeset i dva mjesta u Kur’anu, a ista rijec u mnozini na sedam mjesta. Rijec sejtan u jednini je spomenuta na sezdeset i osam mjesta, a ista rijec u mnozini na sedamnaest mjesta. Kako vidimo, o dzinima i sejtanima postoji veliki broj ajeta.

1. Rekao je Uzviseni Allah: “I povode se za onim sto su sejtani o Sulejmanovoj vladavini kazivali. A Sulejman nije bio nevjernik, sejtani su nevjernici, uceci ljude vradzbini i onome sto je bilo nadahnuto dvojici meleka Harutu i Marutu, u Babilonu. A njih dvojica nisu nikog ucili dok mu ne bi rekli: “Mi samo iskusavamo, i ti ne budi nevjernik!” I ljudi su od njih dvojice ucili kako ce muza od zene rastaviti, ali nisu mogli time nikome bez Allahove volje nauditi. Ucili su ono sto ce im nauditi i od cega nikave koristi nece imati iako su znali da onaj koji tom vjestinom vlada nece nikakve srece na onom svijetu imati. A doista je jadno ono za sto su se prodali, kad bi samo znali!” (El-Bekara, ajet, 102) ?

2.”Zar za istinu koja vam je dosla kazete da je carolija? - Rece Musa - A carobnjaci nece nikada uspjeti.” (Junus, ajet, 77)

3. “I kad oni bacise, Musa uzviknu: “Ono sto ste priredili carolija je! Allah ce je unistiti, jer Allah ne dopusta da djelo pokvarenjaka uspije. Allah ce Svojom moci istinu ucvrstiti, makar ce to nevjernicima krivo biti.” (Junus, ajeti, 81,82).

4. “I Musa u sebi osjeti zebnju. Ne boj se! - rekosmo Mi - Ti ces, doista, pobijediti! Samo baci to sto ti je u desnoj ruci, progutace ono sto su oni napravili, jer je ono sto su oni napravili samo varka carobnjaka, a carobnjak nece, ma gdje dosao, uspjeti.” (Ta ha, ajeti, 67-69).

5. I Mi naredismo Musau: “Baci stap svoj! - I on odjednom proguta sve cime su oni bili obmanu izveli. I tako istina na vidjelo izbi i pokaza se da je bilo lazno ono sto su oni priredili. I tu oni bijahu pobijedeni i ostadose ponizeni, a carobnjaci se licem na tle bacise. Mi vjerujemo u Gospodara svjetova - povikase - Gospodara Musaova i Harunova.” (El-E’araf, ajeti, 117-122).

6. “Reci: “Uticem se Gospodaru svitanja, od zla onoga sto On stvara, i od zla mrkle noci kada razastre tmine, i od zla onih koji u uzlove pusu, i od zla zavidljivca kad zavist ne krije.” (Suretul-Felek)

7. “Reci: “Trazim zastitu kod Gospodara ljudi, Vladara ljudi, Boga ljudi, od zla sejtana, napasnika, koji zle misli unosi u srca ljudi - od dzina i od ljudi.” (Suretun-Nas)

Nemam šta dodati, osim što ponavljam u sebi boldirano.
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Zagrepcanka » pet jul 06, 2007 11:40 pm

Sad bih dodala citate iz Biblije, ali ne da mi se.
Uglavnom znam da je to stvarnost i da je čaranje i vračanje jako težak grijeh.
Zagrepcanka
Beban
Beban

PostPostao/la modesti » ned jul 08, 2007 8:13 am

Zagrepcanka je napisao/la:Sad bih dodala citate iz Biblije, ali ne da mi se.
Uglavnom znam da je to stvarnost i da je čaranje i vračanje jako težak grijeh.

Ja koliko znam ni na jednom mjestu u Bibliji se na ozbiljan način ne navodi čaranje i vračanje. Osim u kontekstu da to rade neke budale, ali da je čovjek kroz vjeru zaštićen od toga. Ako vjeruješ u Boga, ne možeš vjerovati u budale koje čaraju i vračaju...

Osim toga, mislim i dalje da su to gluposti i da ne treba vjerovati u njih.
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zanimljivosti

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.