odjeca za trudnice

Moderatori/ce: omi, asja & amra

odjeca za trudnice

PostPostao/la Okica » pet okt 09, 2009 1:21 pm

Drage mame,

vec neko vrijeme imam ideju otvoriti butik s odjecom za trudnice. Imam i dobru poslovnu ponudu, odlicna garderoba, za sve prilike, svecane, poslovne i sl mada se jedino bojim da bi cijena bila povisoka za nase prilike. Rijec je o uvozu iz Poljske a pokusacu staviti slikice i cijene (orjentacione) da vidim vase misljenje. Hvala!

slika
slika

Cijena bluze bi bila cca 90 KM, suknja 70 KM a hlace 95 KM
slika

slika

slika
Okica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la hana » pet okt 09, 2009 1:27 pm

Iskreno, ne znam koliko bi ti " išao " posao.
Ja sam recimo većinu trudničke gardarobe dobila iz Amerike, i od tada ta gardaroba kruži od jedne do druge prijateljice.

Ali kako je ovo grad nelogičnosti, možda bi ti išla prodaja.
Šta te košta da probaš?
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Okica » pet okt 09, 2009 1:29 pm

ma joj, kosta svega :)
Novca, truda, vremena,... ali bez rizika nema ni posla :)
Ne znam ni sama, prelijepo mi je ali mi se cini skupooooo
slika

slika

slika
Okica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la omi » pet okt 09, 2009 1:35 pm

svaka roba ima svoju musteriju.
omi
Moderator
Moderator

PostPostao/la bera » pet okt 09, 2009 1:37 pm

Iskreno, izgleda super, ali ja lično ne bih nikada dala tolike pare na nešto što ću nositi možda u dvije prilike (tj. u dvije trudnoće). Ipak mislim da je malo poskupo, ali vjerovatno ima onih koji bi i dali novce za ovo. Vjerujem da ćete koštati svega, ali ko ne riskira taj ne profitira
bera
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la djevojcica » pet okt 09, 2009 1:37 pm

slazem se sa omi, a gardaroba mi se svidja.
"You are my life now"
Aini 25.02.'06.
Dija 09.07.'09.
djevojcica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Eowyn » pet okt 09, 2009 2:07 pm

Cijene su npr 10% vece od drugih cijena u gradu - npr jucer sam gledala jedne pantalone i bile su 85KM. To po meni nije skupo, posebo uzimajuci u obzir da je "specijalisticka" odjeca i da na nasim prostorima nema npr C&A ili H&M prodajnih objekata koji imaju linije za trudnice po nesto pristupacnijim cijenama. Milim da je cijena bluze "nepopularna"... ali je lijepa.

Ne znam sta bih ti rekla, jer ja nisam bas dobar primjer. Ja sam kupila jedne pantalone (crne) i samo njih nosila uz trenerku i pidzamu. Kada ih operem dok se ne osuse nema van... Imala sam jednu trudnicku kosulju za zvanicne prilike (ali i ona mi nije mogla dalje od 7 mjeseca). Ostalo sam nosila neke vec postojece maice, tunike...Ni pantalone ni kosulju nisam kupila u SA - niije bilo mog broja. Dobro se namucila dok i njih nisam nasla jer su sve radnje bile za trudne manekenke (znaci max br 40 + dodatak za stomak). Jedva u Ljubljani (i to me kolega cija se zena tek porodila odveo). U SA sam imala problema i da nadjem carape za trudnice (zbog vena a da imaju dio za stomak koji ne stezu), pojas za ledja i jos nekih x sitnica.
Mislim da ce svaka trudnica sebi kupiti bar jedne pantalone i tuniku u trudnoci. Za vise ne znam, moja poznanica je imala vise odjevnih kombinacija, pa za svecanosti.... ali ona inace uziva u kupovini, odjeci i trendovima. Tako da je tesko procjeniti profitabilnost. Pogotovu ako u obzir uzmes troskove ragistracije, zakupa prostora, marketinga...

Mada misli da ti nasa iskustva sa trudnickom odjecom i obrasci ponasanja kada smo bile trudne mogu pomoci.

Ove kombinacije su lijepe, posebno mi se dopada kroj pantalona (jer nisu uske ispod koljena).
Wherever you go, there you are…
slika
Eowyn
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la moja medena » pet okt 09, 2009 2:08 pm

Gardaroba je super, a za cijene mislim da to dosta zavisi i od lokacije gdje si mislila otvarati radnju.
slika
slika
moja medena
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la mrvica » pet okt 09, 2009 2:55 pm

Joj kako se meni sviđa ova prva kombinacija!

Ja mislim da bi imala kupaca.

Ja dok sam bila trudna sa Anom trebala mi je upravo ovakva odjeća za posao jer sam imala česte poslovne sastanke na kojima se nisam mogla pojaviti obučena u neku običnu tuniku i bezze hlače.
Dakle, trebala sam biti elegantno odjevena. Eh da je tada bilo ovako nešto kupiti u gradu nitko sretniji od mene jer sam se baš namučila da si nađem nešto a da pritom i elegantno izgleda.
I da, tada sam si i mogla priuštiti da si kupim ovako nešto po toj cijeni i sigurno bih kupila bar 2-3 odjevne kombinacije.

Dok sam bila trudna sa Teom ovakva vrsta odječe mi nije trebala pa sam na posao mogla ići svaki dan u istim hlačama i tunici.
I tada bih vjerojatno kupila ali samo jednu odjevnu kombinaciju da imam za posebne prilike.

Ove cijene nisu ništa veće nego cijene trudničkih stvari u Oviesse pa se ipak rasprodaju a pritom je i izbor jadan, rijetko se naleti na neku finu stvar.
Zadnja izmjena: mrvica; pet okt 09, 2009 2:56 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la ena » pet okt 09, 2009 2:56 pm

Odjeca je odlicna! Ja bih sigurno bila musterija u prosloj trudnoci barem dvje, tri stvari :D Ali s obzirom kakva je sada ekonomska situacija mozda bude islo tesko! :(
Mada se trudnice na svakom koraku kod nas zale da ne postoji radnja sa lijepim trudnickim stvarima. Ko zna!
Ako pocetna ulaganja nisu velika, ja bih sigurno probala!
slika
ena
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Okica » pon okt 12, 2009 6:05 am

divne ste, hvala puno na odgovorima!
Ukoliko se odlucim i otvorim ovakav butik, sigurno cete prve saznati :)
slika

slika

slika
Okica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la yes » pon okt 12, 2009 8:56 am

Važi, ako budem opet trudna, imaš još jednu mušteriju :wink:

Meni su stvari super, nije preskupo, osim bluze koja je toliko dobra, da bi je ja ipak kupila. Ovakve stvari se ne kupuju često, ali treba imati kvalitetne hlače i suknju, pa kombinovati sa starim stvarima ili nečim što se može i nakon trudnoće nositi.
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la MalaPcela » pon okt 12, 2009 9:16 am

ena je napisao/la:Odjeca je odlicna! Ja bih sigurno bila musterija u prosloj trudnoci barem dvje, tri stvari :D Ali s obzirom kakva je sada ekonomska situacija mozda bude islo tesko! :(

Ili nisam upratila ili si se ovo ti prvi put izlanula!

Mislim da se može naći kupaca, posebno ako nije neka baš trendovska odjeća, da ćeš dogodine morati sve vratiti. Isto tako mislim da obavezno uključiš čarape i veš za trudnice - toga nema.
MalaPcela
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la ena » pon okt 12, 2009 9:42 am

MalaPcela je napisao/la:
ena je napisao/la:Odjeca je odlicna! Ja bih sigurno bila musterija u prosloj trudnoci barem dvje, tri stvari :D Ali s obzirom kakva je sada ekonomska situacija mozda bude islo tesko! :(

Ili nisam upratila ili si se ovo ti prvi put izlanula!

Nespretno izrazavanje :D
Ja jos nisam spremna za drugo, a kada budem javljam vam 8)
Prikljucicu se u onu grupu trudilica :D :D :D
slika
ena
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la omi » pet nov 13, 2009 10:14 am

sta bi okice?
omi
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na Moda i ljepota