Ljetovanje u Ulcinju

Moderatori/ce: MalaPcela, DinKa, mrvica

Ljetovanje u Ulcinju

PostPostao/la med_moj » čet avg 20, 2009 9:43 pm

Ispalo je tako da nismo imali pasoš za Mehmeda i bili primorani na ljetovanje u Neumu. Ja sam sve bila sredila, rezervisala hotel i onda je MM odlucio da otkažemo Neum (jer nam je nekako neuslovan za dijete) i idemo u CG, u Ulcinj. Opet sam ja bila zadužena za organizaciju :). Ne znam odakle prvo da krenem da nahvalim ovu destinaciju :). Uglavnom do sad smo sa Mehmedom ljetovali u Hrvatskoj i uvijek tražili mjesta koja su pogodna za dijete (Drvenik, Promajna) ali ovakvo idealno mjesto za dijete nisam mogla ni zamisliti. Mi smo prošle godine bili presretni što smo "otkrili" Promajnu, i bili oduševljeni i smještajem i svime dok nismo vidjeli Ulcinj. Ali taj idealan smještaj u Promajni nas je koštao haman kao cijeli odmor u Ulcinju. U Promajni smo za 7 dana smještaja u apartmanu (koji je manji od sobe koju smo imali u Ulcinju) dali 350 Eura, u Ulcinju smo imali veliku sobu sa bracnim krevetom i dva odvojena kreveta, kupatilo, balkon i kuhinju (naravno i klima i tv) za 21 Euro po danu. Sve cisto, uredno, u sobe se ne ulazi u obuci, ma extra. U krugo od 500 metara su pekara, market, restoran, picerija, sve je nekako blizu i pod nogu. Cijene u restoranima su kao i u Sarajevu ili za 1 ili 0,5 eura skuplje. Uglavnom mogu se pojesti i cevapi i variva i sva jela kao i kod nas i sve bez svinjetine. Na plažu se obicno ide autom ali ima parking(besplatan) u hladu tako da i to nije problem. Nama je plaža bila udaljena nekih 5 minuta vožnje od smještaja. Na samoj plaži je divno, pijesak svuda, nema auta, i straha da ce dijete izletiti na cestu, jedino nema zelenila ali imaju suncobrani. Velika plaža je podijeljena na mnoštvo privatnih plaža i svaka ima suncobrane i ležajke (koji se iznajmljuju za 6 eura po danu, ima restoran, spasioci, igralište za djecu, wc, kabine, tuševi...
More je toliko plitko da je skoro do plovaka dubina malo više preko koljena. Uglavnom ja sam toliko oduševljena da sam morala napisati ovaj esej :) da bi vam bar malo približila ovo idealno mjesto.
slika
med_moj
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la ada » čet avg 20, 2009 10:11 pm

Hvala na info med_moj. Ja sam takodjer cula da je predivno u Ulcinju od familije koja je ljetovala tamo. Kaze da takodjer imaju i privatne plaze za pokrivene.
slika

slika
ada
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Lane » čet avg 20, 2009 10:20 pm

Ja bas mislim veceras na vas i pitam se kako vam je bilo, jel vam se svidjelo. :)
Nasa raje izbjegava CG vjerovatno zbog udaljenosti a mozda i zbog neinformiranosti, ali je meni isto super dole.
Bas mi je drago da ste se fino odmorili.
slika
Ako se ne stidis, radi sta hoces.
Lane
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la hana » čet avg 20, 2009 10:27 pm

Super informacije. Ja sam inače bila skeptična ali ti si druga koja je imala pozitivna iskustva. Moj muž je išao službeno u C.Goru, ali prije par godine, i tada je sve bilo prljavo, naplaćivali su i zrak koji dišeš, a u hotelima nije bilo vode, redukcije, voda je dolazila par sati dnevno. Isto je bilo i sa privatnim smještajem.

Ali kako rekoh ovo je bilo prije par godina, tako da su ovo nove informacije.

Mene zanima koliko ste vozili do tamo? Jeste išli preko Hrvatske ili preko Trebinja?
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la lekica » pet avg 21, 2009 5:41 am

ja sam isto bila i more je predivno.pjescana plaza,mjesta kolko hoces,nemoras nikom da sjedis u krilu.to mi je bio najbolji odmor do sada
slika
slika
lekica
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Keisha » pet avg 21, 2009 7:46 am

Drago mi je da ste se lijepo proveli i da si bila zadovoljna.Gledala sam slike i bas te htjedoh pitati gdje ste ljetovali jer mi se plaza bas ucinila privlacno na slikama
Keisha
Moderator
Moderator

PostPostao/la mamica28 » pet avg 21, 2009 8:26 am

i meni je CG puno ljepsa za odmor od HR ali smo valjda navikli na H pa svi idemo dole.meni je u biti puno opustenija atmosfera u ulcinju i tivtu nego u bilo kojem gradu HR.plaze su ljepse definitivno a i cjene skoro pa kao ko nase.
mamica28
Beban
Beban

PostPostao/la med_moj » pet avg 21, 2009 11:55 am

Hana mi smo išli preko Foce na prelaz "Šcepan polje", krenuli ujutro oko pola 5 i tamo došli oko 11 s tim da smo se cesto odmarali pošto je meni bila muka od puta (taj put do i iza Foce grozan, puno krivina) i MM je dosta sporo vozio. Ali put nije pretjerano naporan jer nije gužva na cesti, mene nekad više umori ona gužva i gledanje nesavjesnih vozaca po cesti. Uglavnom ja sam se bojala puta a ispalo je da mi se i vožnja više uredila nego prema Hrvatskoj :) (meni je nekad muka i do sarajeva ;).
Uglavnom jedino što mi je nedostajalo u odnosu na Hrvatsku je ona azurna boja Hrvatskog mora, što u Ulcinju naravno nije moguce zbog pijeska
slika
med_moj
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la ada » pet avg 21, 2009 9:13 pm

Vazno je da ste uzivali i da ste se fino proveli :D .
slika

slika
ada
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la asja & amra » ned avg 23, 2009 8:31 am

Kažem ti ja de će biti dobro. I bilo je. MM-ovi roditelji su isto u Ulcinju i vraćaju se sutra. Našli su apartman za 20 eura koji izgleda bolje nego ijedan u kojem smo do sada bili kod drugih susjeda. Iako je daleko i mi ćemo ili ostati pri Budvi (Jaz) ili idemo u Ulcinj i dogodine. Baš mi je drago što nije bilo problema sa prelaskom granice.
A. 21.10.2006.
E. 1.8.2010.
asja & amra
Moderator
Moderator

PostPostao/la MamaMia » pon avg 24, 2009 11:11 am

Super, drago mi je da vam je bilo lijepo. Mi smo u Ulcinju bili u izbjeglistvu 3 mjeseca. Isla sam tamo i u skolu. Stvarno je lijepo mjesto i voljela bih opet otici...
slikaslika

Najvažnije stvari u dječijim životima su sigurnost, ljubav, prihvatanje i ohrabrivanje. - B. Miller.
MamaMia
Moderator
Moderator

PostPostao/la moja medena » sub jul 17, 2010 11:32 pm

Mi ove godine planirali u Ulcinj aBd, pa ako ima neko broj telefona za smjestaj dobro bi mi dosao, jer me nesto strah rizikovati, jer prvi put idemo tamo. Unaprijed hvala.
slika
slika
moja medena
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Lane » pet jul 30, 2010 10:20 pm

Jesi ista zvala od onoga?
slika
Ako se ne stidis, radi sta hoces.
Lane
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la MalaPcela » ned avg 15, 2010 6:03 pm

Baš mi je drago da ti je bilo lijepo, i nisam nikakav ni zagovornik ni promotor Hrvatske, ali i u Hrvatskoj su apartmani u mjestima iz kojih se ide autom do plaže jeftiniji nego u Promajni...
MalaPcela
Bebanolog
Bebanolog

Natrag na Godisnji odmori / Putovanja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.