Spirala MIRENA

Moderatori/ce: MalaPcela, DinKa, omi

Spirala MIRENA

PostPostao/la modesti » pet jul 27, 2007 8:16 pm

Danas mi na kontroli čika doktor preporučio da kao kontracepciju uzmem spiralu. Ja sam imala spiralu (mislim od bakra) i jedva izdurala s njom 3 mjeseca, a onda su mi je jedva izvadili... Kaže on ima jedna nova spirala, super je, nema za šta nije dobra, ma 5 jezika priča a šesti zamuckuje... ali ima jedna začkoljica- cijena. Odmah mi reče čika doktor da je bolje da mi neko s vana donese, kao tamo su jeftinije. Pitam ga koliko je ta spirala, on me nije čuo (ili se pravio da me ne čuje). Kaže ima je u skoro svakoj apoteci.

Dođem ja kući, nazovem jednu od bolje snadbjevenih privatnih apoteka i pitam za cijenu. Hajde, pogađajte koliko je? Čitavih 349,00 KM :shock: :shock: u nekim drugim apotekama je 352 KM...

Odem na Internet, kad tamo neke cijene od 190 do preko 700 eura :shock: Zna li iko išta o ovoj čudesnoj spirali??? Bi li mi MIRENA htjela skuhati ručak ako je ipak kupim?
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la mrvica » pet jul 27, 2007 10:26 pm

Nikad čula a za te pare ima i veš da ti opegla, kuču usisa, prozore opere.... :roll: :shock:
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la yes » sub jul 28, 2007 9:49 pm

Čitala sam o ovoj spirali, ali ne znam nikoga ko je koristi (a sad znam i razlog :shock: )
Preskupa je, stvarno.

Ustvari, sad nešto računam..........ja koristim Yasmin tablete i one koštaju oko 25 KM, pa puta 12, dođe 300 KM za godinu dana :?

Tako da se ova investicija onda i isplati. Nadam se da ima neko ko je koristi, pa da da informacije iz prve ruke.
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la dida » ned jul 29, 2007 8:50 am

moja prijateljica ima mirenu vec godinu dana i ona je jako zadovoljna.
jedna poznanica je imala uzasan osjecaj nekagodnosti pa cak i bola nakon postavljanja iste - mirena coil. cula sam i razlicite price - neke zene veoma zadovoljne, neke onako a neke se nikako nisu navikle. sad sam citala iskustava jedne zene i ona kaze da joj je bilo gadno nekoliko nedjelja i onda se navikla.
ovdje mirenu cak predlazu i za smanjivanje jakih menstrualnih bolova.
cijenu ti provjerim sutra pa javim.
-----------------------------------------
svi se slazu u jednom - ne obavlja nijedan kucanski posao!
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la modesti » ned jul 29, 2007 10:01 am

Hvala dido!

Sad mi prijateljica iz Minhena javila- od 200 eura pa navise. Tako da ispade ovdje jeftinija. Svakako je ne bih stavljala prije septembra, doktor ide na godisnji.

A bobe ne mogu piti jer dojim.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la hana » pon jul 30, 2007 7:34 am

Moja prijateljica koristi neku spiralu koja joj stopira menzes, tako da ona uopšte nema menzesa. Mozda dida zna više o tome, ali ja sam se pravo začudila.

ps modesti moj naklon zbog brzog vraćanja u "aktivnosti"... :wink:
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mamaisin » pon jul 30, 2007 8:25 am

e ovako Modesti
Moja dok.Dizdarevic mi je slijedece preporucila vezano za spirale
kaze ona meni prvo ti kupi najjeftiniju pa da vidimo kako ce ti organizam reagovati na istu jer se mnoge zene zalete pa kupe naj skuplju daju 300-400 maraka za istu i poslije mjesec je izvade jer organizam ne moze podnijeti strano tijelo .
Eto tako pa ti vidi moj ti je savjet da pokusas opet s nekom jeftinijom pa onda kupuj tu skupljau usput znam da je ova skuopa ima neka pozlacena kazu jos skuplja mozda je to ova sto ti pominjes
Mamino zlato
Mamaisin
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Mai » pon jul 30, 2007 1:15 pm

modesti je napisao/la:A bobe ne mogu piti jer dojim.

Cini mi se da je Kesiha spominjala negdje da pije pilulice koje su kompatibilne sa dojenjem. Procackaj negdje.

Ja procitala naslov kao Spala MRENA :lol:
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la neko tamo » čet avg 16, 2007 11:14 am

Spirala Mirena ima hormone u sebi tako da se ni ona ne moze staviti dok se doji. Za vrijeme dojenja je ipak najbolja zastita kondom.
neko tamo
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la MalaPcela » čet avg 16, 2007 12:14 pm

Zavisi od učestalosti aktivnosti, ali kad sračunaš koliko bi te koštali kondomi godišnje, Spala Mrena ti dođe kao skonto.

Odnosno ja ti želim da je tako... Odnosno i sebi to želim...
MalaPcela
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la modesti » čet avg 16, 2007 1:02 pm

neko tamo je napisao/la:Spirala Mirena ima hormone u sebi tako da se ni ona ne moze staviti dok se doji. Za vrijeme dojenja je ipak najbolja zastita kondom.

i to sam pitala doktora, kaže može uz dojenje, samo lokalno otpušta hormone. Ne ide do hipofize.
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la modesti » čet avg 16, 2007 1:04 pm

MalaPcela je napisao/la:Zavisi od učestalosti aktivnosti, ali kad sračunaš koliko bi te koštali kondomi godišnje, Spala Mrena ti dođe kao skonto.

:lol: kako ti sada stvari stoje i mak ne spava po noći, slabo da će ti čoek omastiti brk :lol: :lol: baš sam brezobrazna
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Lelali » čet avg 16, 2007 2:22 pm

modesti je napisao/la:
MalaPcela je napisao/la:Zavisi od učestalosti aktivnosti, ali kad sračunaš koliko bi te koštali kondomi godišnje, Spala Mrena ti dođe kao skonto.

:lol: kako ti sada stvari stoje i mak ne spava po noći, slabo da će ti čoek omastiti brk :lol: :lol: baš sam brezobrazna

hahahha super!
Lelali
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la melisina_mama » čet avg 16, 2007 2:29 pm

našla sam dobar tekst o spirali mirena, hoćeš da ti to skeniram i pošaljem?
melisina_mama
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la modesti » čet avg 16, 2007 2:56 pm

Hvala melisina_mama, ne bih da se zahmetiš. Dida mi je poslala linkove na kojima sam pročitala i nuspojave i sve što je bitno.

Hvala svakako!
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

Sljedeća

Natrag na Zdravlje Odraslih

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.