Imunitet - čime ojačati, sirupi, preparati

Moderatori/ce: hana, asja & amra

PostPostao/la hana » pon jul 26, 2010 12:52 pm

Mamaisin je napisao/la:Drage moje,
Cula sam da je curokotovo ulje dobro za imunitet ali ne znam je li dobro za djecu narocito manju.

asja & amra je napisao/la:Ćurekotovo ulje koriste ljudi koji imaju problema sa sinusima. Možda ti je bolje da vidiš sa pedijatrom pa pronađeš neki sirup za podizanje i očuvanje imuniteta.

hana je napisao/la:" Jedi groždje u sezoni groždja.... " - tako su meni rekli, i čini mi se da djeluje.

Možeš uzeti i sirup " Pčelica Maja ", pod uvjetom da dijete dobro podnosi med.

slika

Mai je napisao/la:Ja isto ne bih davala bez savjeta pedijatra.
Mi koristimo dva sirupa:
Sanostol multivitaminski sirup bez secera i zeljeza
Propolbaby sirup koji sadrzi propolis, med, ehinaceju i prirodni vitamin C.

Do sada sam zadovoljna. Sanostol joj je osjetno poboljsao apetit, a nadam se da ce ova kombinacija uciniti najbolje po pitanju imuniteta.

modesti je napisao/la:MEni je jednom apotekarka rekla da se ehinacea ne treba davati djeci ispod 5 godina. Ne znam zašto, nije ni ona bila sigurna.

I ja Meši dajem sada Propolbaby sirup+Encian vitaminske bobe (ima ih u DM, odlične su). Prije je koristio Multisanostol (bez Fe), Pčelicu Maju... ali su mi ove bobice super.

Dok je bio manji, davala sam mu Propolisbaby u spreju za usta. Bilo ga je (tada) kupiti u privatnoj apoteci na Kovačićima, u drugim apotekama ga nije bilo.

selmaG je napisao/la:curekotovo ulje jeste "birilac" ali postoji izreka da je vise od 5 zrna curekota dnevno otrov. to su vrlo jake stvari i vjerovatno su prejake za malu djecu.

mozda ipak vidjeti s pedijatrom.

za imunitet su najbolje ehinacea, nar (sipak) i ekstrakt iz sjemenke grozdja.

nar smije bez dileme, a ove bih ekstrakte oprezno. tj- samo uz ljekarski savjet.

chimerica je napisao/la:Natura Mix tekući koncentrat za djecu je super stvarčica za podizanje imuniteta. Cijena u apotekama je oko 45 KM.

A mi trenutno pijemo Floradix KINDERVITAL:
http://www.dietpharm.hr/?PiID=409&ItemSubID=21

mamolina je napisao/la:Ja svojoj curici trenutno dajem Natura Mix (za djecu) a ima i za odrasle i jako sam zadovoljna.

ada je napisao/la:Kad ste vi poceli davati djeci nesto za pojacanje imuniteta?

Meni ovdje pedijatrica kaze, kao sve dok pije oko 300 ml AD mlijeka ne treba mu nista cak ni D3 kapi. Posto ja njima vise nista ne vjerujem, ipak da pitam vas iskusne mame. Kad naprimjer mogu poceti sa ribljim uljem?

Hvala.

MalaPcela je napisao/la:Adaptirano ti je svakako obogaćeno vitaminima, i ja ne bih. Ja sam MC-u počela davati multivitaminske sirupe kad skroz prešao na hranu "za odrasle".

Okica je napisao/la:Uplaših se kad pročitah da djeci ispod 5 godina, ne treba davati ehinaceu jer sam ja Iman dala skoro pola bočice sirupa.
Onda sam našla ovo:
Ehinal medni sirup prirodna je kombinacija pčelinjih proizvoda i ljekovitog bilja, koja ujedinjuje svojstva meda, tinkture ehinacee (sunčanice), tinkture propolisa i vitamina C. Med je prirodno sredstvo s dokazanim antimikrobnim učinkom, a propolis osim antimikrobnog posjeduje i imunostimulativna svojstva. Tinktura ehinacee je prirodni imunomodulator koji jača obrambenu snagu organizma zajedno s vitaminom C.

Sastav: 100 ml sirupa sadrži:
Cvjetni med
Voda
Tinktura ehinacee (sunčanice)
Tinktura propolisa
Vitamin C

Upotreba: Djeca od 1-6 godina 4x dnevno 1/2 žličice sirupa. Odrasle osobe 3x dnevno 1 žličicu sirupa. U akutnoj fazi bolesti (prva 3 dana) preporučene doze mogu se uzeti 5-6 puta dnevno. Sirup uzeti prije jela i kratko zadržati u ustima. Može se koristiti i uz terapiju koju odredi liječnik.

E nemoguće da se ne smije davati ako piše od 1 do 6 godina.

KEKANA je napisao/la:Ja sam napravila ovo .jaca imunitet i pomaze pri opravko poslje gripe.kazu da je dobro i pri lijecenju pigmenata po kozi.

1kg jabuka
1kg mrkve
1kg cvekle
1kg limuna
1kg meda

Jabuku, mrkvu i cveklu izrendati i ostaviti preko noci da pusti sok od sebe.
sastojke ocjediti kroz gustu cjedaljku (sito) tako da bude soka izmedju 1l-1,5l .ocijediti sok od limuna i sjediniti sa ostalim sokom . sve jos jednom procjediti i sjediniti sa medom.pakovati u staklene flase i drzati u frizideru.
moze se uzimati vise puta dnevno po veliku kasiku.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la hana » čet okt 07, 2010 2:14 pm

aida2010 je napisao/la:Molim za pomoć-savjet! :(
Danas Bakira vodila na vakcinu i čim smo ušli kod pedijatra "naružila" me kao on je blijed da li on uopće jede :roll: ja se šokirala!!
On meni jede sve- pogotovo ovo sad sezonsko voće koje dolazi, (borovnica, malina, zelje, prokula.....) baš sve jede i ne odbija.
Pokušala sam joj objasniti da sam i ja cjeli život bila anemična ali nije htjela baš puno slušati!! :? Uputila nas je da izvadimo krv i KS je pokazala sve umanjene vrijednosti.Nakon toga nam je uključila legofer sirup i C vitamin šumeći mjesec dana da trošimo terapiju.
Mene zanima da li je neko od vas, mislim vaših bebana trošio ovaj sirup kako se pokazao, koje su nus pojave.
Hvala :( :(

Mai je napisao/la:Moja Riana je kuburila sa zeljezom bas u tom uzrastu. Uzimala je Ferum Lek sirup u kombinaciji sa C-vitaminom neko vrijeme. S vremena na vrijeme smo radili nalaze i uvijek su sve vrijednosti bile umanjene. To je bilo tako nekih godinu dana, a od onda je sve ok.

ninana je napisao/la:Andrej je imao problema s zeljezom i on je pio ferum Lek.
Sad je sve OK

hana je napisao/la:
aida2010 je napisao/la:Mene samo čudi zašto mu je to tako umanjeno jer baš jede raznovrsnu hranu koja je bogata željezom!

Bitno je unositi C vitamin nakon konzumiranja namirnica sa željezom.
Tako recimo ako dijete za ručak ima jetru ili meso, ne treba piti mlijeko nakon takvog obroka. Sprećava apsorpciju željeza u krvi.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la hana » čet okt 07, 2010 2:25 pm

amna odžaković je napisao/la:drage mame,

bubanica je bolesna,upala grla,imunitet nula poena,pa me interesuje iam li neko iskustva sa maticnom mlijeci,cula sam da je odlicna za imunitet,ali ne znam smiju li je djeca od dvije godine uzimati????

hana je napisao/la:Ako nije alergična...a kako ćeš to znati bez testova??

Mi smo prošle godine imali često kašalj, i znam da mi je doktorica rekla da izbacim med jer može biti alergen.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la kikica » čet okt 07, 2010 2:38 pm

Samo da pohvalim sirup "Redapin".
Imali smo krizu apetita prije nekoliko mjeseci, i uspješno smo nakon jedne terapije navedenim sirupom ponovo se vratili u "metemo sve redom".

S tim da sam u obavezi da napomenem da je u njegovom sastojku med.
kikica
Beban
Beban

PostPostao/la moja medena » čet okt 07, 2010 9:37 pm

Medex-ova maticna mlijec u ampulama je super za jacanje imuniteta.
slika
slika
moja medena
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la hana » pet okt 15, 2010 11:15 am

Prenešeni postovi:

omi je napisao/la:Ja joj ponekad dam Pcelicu Maju.

djevojcica je napisao/la:ponekad, zadnjih par mijececi nisam, juce sam joj kupila Pikovit

Mai je napisao/la:Dajem Multi Sanostol bez secera (i bez zeljeza) i odlican je. Riani se osjetno poboljsao apetit, i cijelu zimu je imala samo par hunjavica (kuc-kuc). Brzo cemo potrositi bocicu, pa necemo vise uzimati.

selmaG je napisao/la:
Bilo bi super kad bismo svi djeci davali Omega 3 sirup, ima medexov na nasem trzistu, za pamentu djecicu

ja ga pila u trudnoci i tokom dojenja, a sad Aliju stavim u dorucak malu kasicicu....

DHA masne kiseline direktno uticu na razvoj mozga.

nije lose ni za nas....narocito nakon poroda i dojenja...ja se tek pocinjem prijsecati ranijeg zivota, sve mi nekako daleko i mutno

ejana je napisao/la:Mi koristimo Omega 3 sirup(redovno) i ponekad vitaminski sirup (Sana-sol)

modesti je napisao/la:
Ja Meši od godine dana dajem multivitaminske sirupe bez pauze. Dugo sam mu davala Multisanostol (bez Fe), a odnedavno mu dajem bobe za žvakanje od Enciana i izgledaju mi super. Ali je to za stariju djecu (od 3 ili od 4 godine). Dajem mu paralelno i propolis u sirupu za malu djecu. Inače slabo jede voće, pa sam ja ovako smirenija. Rado bih davala Aidanu nešto za imunitet ali ne smijem ništa do godinu dana.

kisobran je napisao/la:ja sam prije par dana uzela joj pcelicu maju,ali se njoj ne svidja neznam zasto bas je ukusna i slatka.

Eowyn je napisao/la:R. pije vec drugu bocu propolisa u sirupu (sa vitaminom C)

Eowyn je napisao/la:Od prije dvije sedmice pije i Omega 3 sirup (pored Propol Baby). Ne buni se.

Revitu sam kupila mojima, a R. je nisam jos dala (plasim se da mu ne bude mnogo). Propol Baby jos do sredine januara pa pauza (tako mi rekli da napravim pauzu nakon 3 mjeseca).

Omega 3 ide po onom principu kao i D3 kapi (u zimskim mjesecima, ili laicki u mjesecima koji u sebi sadrze slovo R - januaR, febRuaR, maRt, apRil, .... , septembaR, oktobaR, novembaR, decebmaR). Ako djeca piju Omega 3 sirup, ne trebaju piti D3 kapi (ima vitamina D u sirupu).

marijanna je napisao/la:Ja svojima dajem Dr. Thaiss - Multivit, mislim da se tako piše, ponekad zimi, radi prehladica, malo da poboljšaju imunitet.

bera je napisao/la:nama je najbolji Floradix Kindervital, nema vještačkih boja, aditiva ili bilo kakvih dodataka

Lane je napisao/la:Mi isto pijemo Omega -3, obzirom da Merjem nije ljubitalj voca, a po prepuruci pedijatrice-u periodu decembar-februar.

lejlaf je napisao/la:Ne znam da li je ovo prava tema, ali sam htjela da podijelim sa vama nase iskustvo sa sirupom koji se zove Feroglobin. Moj Ali je na granici da bude anemican pa nam je doktorica preporucila Feroglobin. Ja sam uvijek izbjegavala da mu dajem bilo sta sa zeljezom jer to onda cesto rezultira zatvorenom stolicom i nekad i bolovima u stomaku. Ovaj put sam odlucila da mu dam taj sirup jer mu apetit nije bas najbolji pa se bojim da ne dobija dovoljno zeljeza kroz normalnu ishranu. Ovak sirup mu dajem vec nekih 10 dana i on puno bolje jede. Po prvi put u zivotu sam trazi da jede. Pored zeljeza ovaj sirup ima i u sebi i b vitamine, cink, folnu kiselini i jos neke minerale. Ima prijatan ukus (mada se ukus neko vrijeme nakon konzumiranja zadrzi u ustima). Ja sam ga kupila u apoteci na Skenderiji preko puta vrtica "Skenderija" ali vjerujem da ga ima i u drugim apotekama.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la hana » sub okt 16, 2010 12:51 pm

Lelali je napisao/la:Cula sam da je jako dobar za jacanje imuniteta djece i odraslih.
Da li je mozda neko koristio?
Evo malo vise o tome:
http://www.ekolostrum.ba/hr/ekolostrum/

Nica je napisao/la:Nama danas preporucila pedijatrica za podizanje imuniteta i borbu protiv viroza, ali guglajuci sam naisla na razlicita misljenja o proizvodu, pa se sad dvoumim da li da uzmemo ili ne??? Da li je neko vec koristio?

Mai je napisao/la:Evo i mene zanima da li je iko koristio ovaj proizvod i kakav se pokazao.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mai » sri okt 20, 2010 9:17 am

Dobila na mail od prijateljice clanak o klorofilu i njegovim dobrobitima. Iskreno nikad nisam cula da ga ima kupiti i za sto se koristi. Ona daje djeci, nabavlja iz Kanade, a izgleda da ga ima nabaviti i u Hrvatskoj.

Clanak:

http://www.alternativa-za-vas.com/index ... klorofila/
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la cokolino_79 » sri okt 20, 2010 10:47 pm

Je li ko davao kapsule ecomer(ajkulino ulje)? Nama je to Lamijina logopedica preporučila(rekla mi je da njena mala,iako ide u vrtić, nije nikako bila bolesna od kad ih koristi-dvije god.) pa sam i ja počela davati svojoj djeci zadnja dva mjeseca. Na uputstvu piše da ga mogu uzimati čak i trudnice i bebe(istreseš sadržaj u mlijeko). Međutim,prije nekoliko dana mi u Denidi neka mlada farmaceutkinja kaže da nijedna kapsula,pa čak ni ova želatinozna,nije dobra za dječiji želudac. Taj dan smo bili kod naše pedijatrice ali ja zaboravila pitat šta ona misli o tome.
slika

slika
cokolino_79
Beban
Beban

PostPostao/la hana » čet okt 21, 2010 8:51 am

Ne znam za kapsule, ali znam da sam negdje pročitala da je ajkula jedina životinja koja ne oboljeva od tumora.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la cokolino_79 » čet okt 21, 2010 9:47 pm

Pa piše na kapsulama da između ostalog zaustavlja i rast tumora.Ne daj Bože nikom.Al' uglavnom su za podizanje imuniteta.
slika

slika
cokolino_79
Beban
Beban

PostPostao/la aida2010 » pet okt 22, 2010 8:09 am

Gdje ima kupiti i koliko koštaju te kapsule??
Ja bi pokušala svom malom davati!Kako se piju , i koliko puta na dan ?Koliko dođe kapsula u pakovanju??
aida2010
Beban
Beban

PostPostao/la ada » pet okt 22, 2010 1:45 pm

Ja gledala ovdje kod nas kostaju 25 eura.
slika

slika
ada
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la cokolino_79 » pet okt 22, 2010 9:42 pm

Evo danas sam pitala našu najbolju pedijatricu ,dr.Gordanu, i ona je rekla da ih smijem davati starijoj, nema nikakve veze što su kapsule. Želatinozne su, kaže, i riblje perlice u onim okruglim kapsulama a namjenjene su baš djeci. A mlađoj kao ne bi davala kapsulu iz straha da se ne zagrcne i ne udavi. Rekla mi je da sažvače kapsulu i ispije sadržaj pa da ispljune. Ali Lejla jede i kiki bombone tako da me toga nije strah.
Ineče dođe 60 kapsula, koštaju 36KM(to je oko 18eura), kao preventiva se piju jdenom dnevno. Eh sad, pošto nas tri to koristimo, nama kutija može biti samo 20 dana tako da mi je to malo poskupo, ali svejedno ću ih trošiti i ubuduće jer mi je žao da su svaka dva mj. upaljenog grla i s temperaturom a i fakat više nemam snage(pitala sam pedijatricu da li je to zbog krajnika,rekla mi je da su u pitanju viroze). Nije nam pomagalo ništa za dizanje imuniteta a hvala Bogu u zadnje vrijeme, iako smo vazda okruženi šmrcavom djecom(nekada majke nisu vodile djecu u vrtiće,parkove i igraone bolesne i pod temperaturom, ali nažalost danas više nije tako) nismo bili bolešljivi.
slika

slika
cokolino_79
Beban
Beban

PostPostao/la cokolino_79 » pet okt 22, 2010 9:43 pm

A imaš ih u svakoj apoteci, bar u Sarajevu. I reče mi pedijatrica da su odlične i za pamćenje i razvoj mozga :)
slika

slika
cokolino_79
Beban
Beban

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje Djece

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.