Djeciji stomatolog - popravljanje mliječnih zuba

Moderatori/ce: hana, asja & amra

PostPostao/la lekica » pet nov 19, 2010 12:31 am

ja sam sokirana i mojoj Selmi se klima donja jedinica :shock:.Da nisam vec znala za Rianu pala bi u nesvjest.Strina pomagaj sta su vama rekli jel to normalno tako rano da ispadaju :?:
Selma sva sretna kaze sad cu ja u skolu :lol: a meni se place :cry:
slika
slika
lekica
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Mai » pet nov 19, 2010 8:38 am

Kazu da je rano, ali normalno. Riani su vec nikli novi.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la lekica » pet nov 19, 2010 7:37 pm

Selmi su rano nikli pa mozda i zbog toga ,a vec joj se bjeli novi zubic iza ovog klimavog :D
slika
slika
lekica
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Mai » sub nov 20, 2010 6:32 pm

To je to!
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

Re: Djeciji stomatolog - popravljanje mliječnih zuba

PostPostao/la cokolino_79 » sri dec 01, 2010 4:04 pm

Pošto Lejlu bole zubići,otišli smo u QS stomatološku kliniku da popravljamo laserom jer je potpuno bezbolan-nema dodir sa zubićem,dijete osjeti samo vodu.Prvi dan je nakon pola sata upoznavanja i druženja sa mladim finim sekama(neće da ih zovemo tetama da se djeca ne plaše) Lejla samo otvorila usta.Lamija je popravila jedan pokvareni zubić i baš sam bila ponosna kako je hrabra(nije ona znala da neće boljeti kad je kao odrasla bez nagovaranja sjela da joj rade) :cheers:
Drugi dan,nakon pola sata druženja i razgledanja instrumenata,Lejla je sjela sa mnom u stolicu ali nije dala ništa da joj se radi.Treći dan,nakon petnaestak min. druženja s istom ekipom seka :D(naravno svaki dan smo kući pričali kako će joj seka izvaditi baju da je više ne bole zubi i staviti žvakicu tj. plombu kao Lamiji) sjela je na stolicu i dopustila da joj s onim nastavkom za poliranje "operu" zubiće i malo izbruse(tu se baš nije dala zeznuti kad je četkicu zamijenila za brusilicu,a sa laserom da joj priđe ne da ni pod razno).Nadam se da će sljedeći put dati da joj popravi prvi zubić jer joj jadnoj sve udara dok jede,a i valja nam toliko zubića popraviti.Doktorica je neka mlada Indira ? i baš se vidi da voli djecu i ne gubi strpljenje za razliku od sestre na čijoj faci vidim(iako se svo vrijeme smješka i ljubazna je) da bi nas najradije izbacila nakon 10min. To titranje oko djece ima svoju cijenu,pregled je 10KM a popravka jednog zubića 50KM(mi ih imamo bar deset za popraviti :? ) a trebalo bi da su bar prema djeci svugdje,uključujući i državne stom. ordinacije, ljubazni i strpljivi.Vraga bi toliko titrali i u jednoj od državnih :(
slika

slika
cokolino_79
Beban
Beban

PostPostao/la djevojcica » sri feb 09, 2011 12:10 pm

Mi bili kod zubara i sve super!!! zubarka je rekla da joj odavno nije doslo dijete sa tako zdravim zubima i da ce joj se brzo poceti klimatu :D , e ovo sa klimanjem me malo plasi ali hajde ima zubic vila :D
"You are my life now"
Aini 25.02.'06.
Dija 09.07.'09.
djevojcica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la bera » sri feb 09, 2011 1:29 pm

Dini su isto zubi veoma rano počeli ispadati sada smo bez donjih dvojki (fino su mu narasli). Mi zubaru idemo u DZ Saraj Polje i zubarica je super. Dino je popravio sve zube i zalili smo fisure, jer su mu nikle sve šestice, a od svega je meni najgore (luda mama) što moram sjediti u čekaonici jer on sam uđe i popravi zub onda samo otvori vrata i kaže mama dođi hoće doktorica nešto da ti objasni. I sa mlađim sam išla neki dan, pa recimo da je surađivao, kako sam mislila da će proći prošlo je super, trebali bi se ponovno zakazati.
bera
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Mai » sri feb 09, 2011 2:23 pm

Pitanje: Riani su nikle donje jedinice i narasle skoro skroz. Fino su pozicionirane (mada su bile kriza kad su tek pocele rasti, tako da ne brinete ako kod vase djece bude to slucaj), medjutim, dosta su tamnije od ostalih zubica-nekako zuce. Kako je kod vase djece, jesu li novi zubonje iste boje kao mlijecni?
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la bera » sri feb 09, 2011 2:43 pm

Mai je napisao/la:Pitanje: Riani su nikle donje jedinice i narasle skoro skroz. Fino su pozicionirane (mada su bile kriza kad su tek pocele rasti, tako da ne brinete ako kod vase djece bude to slucaj), medjutim, dosta su tamnije od ostalih zubica-nekako zuce. Kako je kod vase djece, jesu li novi zubonje iste boje kao mlijecni?

ja mislim da jesu....99% sam sigurna ali bih trebala provjerit. Kod Dančija je gornja jedinica malo žuta ali izgleda da je on nekada pao i malo nabio taj zub pa mu je zbog toga nedavno i fistula izašla, al' riješili smo je se slanom sobom. Najbolje je pitaj stomatologa, iako zubi mogu požutiti i od antibiotika
bera
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la ejana » sri feb 09, 2011 9:33 pm

djevojcica je napisao/la:Mi bili kod zubara i sve super!!! zubarka je rekla da joj odavno nije doslo dijete sa tako zdravim zubima i da ce joj se brzo poceti klimatu :D , e ovo sa klimanjem me malo plasi ali hajde ima zubic vila :D

:) drago mi je da je sve ok i da Aini ima zdrave zubice.
I mene strah klimanja i ispadanja zubica, a Bake skoro uvjek po povratku iz vrtica prica kako mu se klima zubic, ja nisam jos nista primjetila..sigurno djeca u vrticu o tome pricaju pa i ona sada to prizeljkuje.
slikaslika slika
ejana
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la cokolino_79 » sri feb 09, 2011 10:31 pm

Mi odustali od popravljanja Lejlinih zubića :( Išli smo minimalno 8 puta a ona dala da joj se popravi samo jedan zubić i izbrusi jedan(lasera se boji a i spor je pa joj je radila sa brusilicom) i nikad nije dala da joj stavi polmbu na taj drugi.Ubjeđivali je,išli svaki dan a ona ne da pa ne da :(
slika

slika
cokolino_79
Beban
Beban

PostPostao/la mrvica » pon mar 28, 2011 2:26 pm

Hitno mi treba kontakt telefon za dobrog dječijeg stomatologa.
Anu boli zub a dr. Safija je ne može danas primiti jer je puna :( :roll:
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PostPostao/la asja & amra » pon mar 28, 2011 4:14 pm

Odoste li? Kako je sad?
A. 21.10.2006.
E. 1.8.2010.
asja & amra
Moderator
Moderator

PostPostao/la djevojcica » uto mar 29, 2011 6:29 am

mrvice sta bi sa zubicem? jel ti jos treba br. zubara?
"You are my life now"
Aini 25.02.'06.
Dija 09.07.'09.
djevojcica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la mrvica » uto mar 29, 2011 8:17 am

Po Amrinom savjetu odvela je prvom zubaru na koji sam naišla jer su mi svi preko telefona rekli da je ne mogu primiti jer su puni.
Žena je primila bez problema i pored pune čekaonice rekla da odmah sjedne.
Kaže raste joj šestica pa je zato boli :)

Ana će na to: aaa ispao mi zub i raste mi novi, sad će mi doći Zubić vila! A možda mi je već bila! Kako nisam vidjela da mi je ispao zub??? Kad dođem kući potražit ću ga da nije pao na pod.
Ljudi u čekaonici se zavalili od smijeha :)))
slika slika
mrvica
Moderator
Moderator

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje Djece

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.