Obdanista u Sarajevu

Moderatori/ce: omi, asja & amra

Obdanista u Sarajevu

PostPostao/la Ivana » uto sep 05, 2006 2:52 pm

Dobar dan, naisla sam danas na Vase zanimljive diskusije o obdanistima u Sarajevu. Mojem sinu je nepunih tri godine i dosad je pohadjao 2 sarajevska obdanista koja nas nisu bas odusevila. Zanimalo bi me ima li roditelja koji imaju neku dobru preporuku za neko svoje obdaniste te kako znati ima li neko obdaniste licencu za rad iako nije clan Djece Sarajeva? Hvala unaprijed, nadam se da ce tema biti svima korisna...
Ivana

PostPostao/la eminesqu » čet sep 07, 2006 12:12 pm

Ja ti mogu preporučiti od srca obdanište na Mojmilu "Dječiji grad". Moja curica ide već skoro godinu dana tamo... Stvarno sam prezadovoljna... A znam kako funkcionišu jer sam tamo imala praksu... :wink:
nAdIrA 06.02.2004.
Ako nešta uistinu voliš daj mu slobodu! Ako ti se vrati, tvoje je zauvijek! A ako se ne vrati, nikada i nije bilo tvoje!
eminesqu
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la Ivana » čet sep 07, 2006 4:23 pm

hvala ti puno, posjetit cu ih!
Ivana

PostPostao/la eminesqu » čet sep 07, 2006 9:34 pm

Nema na čemu! slika
nAdIrA 06.02.2004.
Ako nešta uistinu voliš daj mu slobodu! Ako ti se vrati, tvoje je zauvijek! A ako se ne vrati, nikada i nije bilo tvoje!
eminesqu
Nova bebica
Nova bebica

Re: Obdanista u Sarajevu

PostPostao/la ines » pet sep 08, 2006 12:34 am

Ivana je napisao/la:Dobar dan, naisla sam danas na Vase zanimljive diskusije o obdanistima u Sarajevu. Mojem sinu je nepunih tri godine i dosad je pohadjao 2 sarajevska obdanista koja nas nisu bas odusevila. Zanimalo bi me ima li roditelja koji imaju neku dobru preporuku za neko svoje obdaniste te kako znati ima li neko obdaniste licencu za rad iako nije clan Djece Sarajeva? Hvala unaprijed, nadam se da ce tema biti svima korisna...

Moja oba sina su isla u vrtic "Visnjik" kod Bolnice Kosevo,jako sam zadovoljna. Nije napucan kao privatni vrtici,ali ja licno nikad ne bih dala dijete u privatni vrtic,jer tamo nema nikakvog reda niti pravog programa po kojem rade vrtici JU Djeca Sarajevo
ines
Beban
Beban

PostPostao/la hana » čet sep 14, 2006 11:41 am

Ines....odakle ti da privatni vrtići nemaju program po kojem rade.

D bi neko uopće otvorio privatni vrtić mora da ispunjava određene uvjete. Između ostalog mora preslikati program rada sa djecom koje propisuje nadležno ministarstvo kako za škole tako i za predškolske ustanove.

Zatim, mora imati školovane odgajatelje....

itd itd
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mo-Beba » čet sep 14, 2006 11:43 am

I ovde imaju privatni, ali da budemo realni troduplo su ovdje poskupi.
Sad neznam za program, tako da nemogu nista tvrditi...ali cula sam da imaju po 1 tetu na 5-6 djece i lakse je, a i da im je program dobar.
Mo-Beba
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la hana » čet sep 14, 2006 11:47 am

Koliko ja znam, možda ne znam dovoljno :D , cijena obdaništa u " Djeca Sarajeva " je 150 KM.

Privatni vrtići su 180 KM a neki idu i do 250 KM.

U svakom slučaju moram reći da cijena ne mora biti pokazatelj kvalitete. Često to i nije.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mo-Beba » čet sep 14, 2006 11:48 am

Ovdje cjena vrtica je oko 40 E ( evra ) sad ne bi znala to u KM koliko je
a za privatne su oko 100 i nesto vise Evra.
Mo-Beba
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la jozica » uto sep 26, 2006 9:10 am

eminesqu je napisao/la:Ja ti mogu preporučiti od srca obdanište na Mojmilu "Dječiji grad". Moja curica ide već skoro godinu dana tamo... Stvarno sam prezadovoljna... A znam kako funkcionišu jer sam tamo imala praksu... :wink:

eminesqu, bas sam cula za taj vrtic. kazu da imaju i jaslice (nadam se da je to to). mozes li nesto vise napisati, i, ako imas, kontakt telefon?!

hvala
jozica
Beban
Beban

PostPostao/la Batwoman » uto sep 26, 2006 11:25 am

Djeciji grad ima jaslice, broj tel je 033/469-591. Imaju i dvije smjene - prav od 06.30 do 17.00, a druga od 13.00 do 23.00. Jako su dobro organizovani i tete su jako fino. Mi smo tamo malo jace od 2 godine i prezadovoljni smo. Mjesecno se placa 140 KM, s tim da moras nositi pelene, maramice i kremice ako koristite. Ja bih ga od srca svakome preporucila!
Batwoman
Beban
Beban

PostPostao/la hana » uto sep 26, 2006 11:27 am

Dječiji grad? Gdje je to?

Nisam uopće znala da postoji vrtić koji radi poslije 17.00.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la jozica » uto sep 26, 2006 2:14 pm

Batwoman, pricaj mi još, pls!!! tražim obdanište (tj. jaslice -imamo samo 22 mjeseca), i stvarno nisam pametna. u stvari, nisam još načisto da li želim obdanište ili tetu. naginjem više na ono prvo, ali me strah kad krenu gripe, viroze, prehlade.... :shock:

znaš li koliko oni imaju djece po grupi (otprilike), kakva je hrana, izlaze li u toku dana.... nazvaću ja njih, ali bih voljela čuti od tebe prvo, obzirom na tvoje bogato iskustvo!!
(našla sam jedno privatno obdanište, i oni imaju 15 djece i tri tete. to mi zvuči okay, a i ostali mi uslovi odgovaraju. ovo je, doduše, 250 KM!)

hvala! :D
jozica
Beban
Beban

PostPostao/la malena » uto sep 26, 2006 2:19 pm

Jozice
Gdje je to privatno obdaniste.Moze li malo vise informacija?
malena
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la Batwoman » uto sep 26, 2006 2:35 pm

Djeciji grad je na Mojmilu, postojao je i prije rata. Sto se jaslica tice, djecu primaju od napunjenih 12 mjeseci, s tim da trenutno u jaslickoj grupi imaju i bebicu od devet mjeseci :wink: Postoje dvije jaslicke grupe - mladja i starija grupa. Obje grupe imaju po dvije tete, odnosno po jedna teta u smjeni. Sve tete su vise ili "srednje" medicinske sestre. Sve cetiri su OK, imam iskustvo sa svima. Jako brzo upoznaju djecu i stvarno se trude oko djece - barem je nase iskustvo takvo. Za svaki dan postoji jelovnik i tete se trude da odgovore na sva pitanja. Vrtic je ove godine uveo i drugu smjenu zbog ukazane potrebe. Eto, to mi pada na pamet. Ako treba jos nesto, javite!
Batwoman
Beban
Beban

Sljedeća

Natrag na Obdanista, igraonice, tete cuvalice...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.