igrice na računaru

Moderatori/ce: mrvica, asja & amra

igrice na računaru

PostPostao/la modesti » pon nov 19, 2007 9:47 pm

Preksinoć smo imali gosta od 7 godina na spavanju koji se odmah prihvatio kompjutera i surfanja :) Elem, od silnih stranica koje je otvarao (a ja tu stajala da mu ne bi kakav spam uletio), ova mi se jako svidjela. I Meši se svidjela, pa mu dozvolim da kratko igra pojedine igre. Igre su prilagođene uzrastu predškolaca, ima i edukativnih igrica (npr. sabiranje do 10), neke igrice jačaju perceptivne sposobnosti...

Da ne dužim, evo linka pa pogledajte:
http://www.bobthebuilder.com/usa/archive.html
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la dida » pon nov 19, 2007 9:49 pm

odlicna, isprobana.
nama je ova trenutno omiljena
http://www.bbc.co.uk/cbeebies/bobthebui ... ower.shtml
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la ada » pon nov 19, 2007 11:20 pm

Super je modesti :)
ada
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la hana » uto nov 20, 2007 9:53 am

Ja sam izgleda jedina koja je apsolutno protiv računara u predškolskoj dobi....
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la dida » uto nov 20, 2007 10:03 am

nisi, ja poznajem nekoliko ljudi koji su istog misljenja kao i ti. onda ovdje smo se izjasnile samo modesti i ja.
opet, mislim da to spada u finese roditeljstva kao i gledanje/negledanje tv, bavljenje sportom, umjetnicko izrazavanje/neizrazavanje, igranje vani/unutra, druzenje/samostalna igra, igra sa odraslima/djecom...
ja sam za igranje igrica na kompjuteru - kontrolirano, naravno. nekada ne pipne igricu po 10 dana. i bavimo se velikim brojem aktivnosti - svega po malo. i biciklic i scooter i nogomet i lutke i vlak i role play, i crtanje i citanje, skakanje...
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la hana » uto nov 20, 2007 10:20 am

To je odlično dida.....ja iz svoje okoline mogu vidjeti samo drugačije primjeri, koji mi se uopće ne dopadaju. Često se radi o tome da je računar taj koji "zabavalja" dijete da bi se roditelji mogli "baviti" nečim drugim. Istu ili sličnu funkciju ima TV.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la dida » uto nov 20, 2007 10:28 am

hana je napisao/la: Često se radi o tome da je računar taj koji "zabavalja" dijete da bi se roditelji mogli "baviti" nečim drugim. Istu ili sličnu funkciju ima TV.

protiv toga sam i sama.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la modesti » uto nov 20, 2007 10:52 am

dida je napisao/la:
hana je napisao/la: Često se radi o tome da je računar taj koji "zabavalja" dijete da bi se roditelji mogli "baviti" nečim drugim. Istu ili sličnu funkciju ima TV.

protiv toga sam i sama.

i ja. Mislim da je dida u pravu, od svega pomalo da se ne bi desilo da se za 3 godine zalijepi za PC i da ga ne možeš skinuti s njega ;)
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la dida » čet dec 06, 2007 4:58 pm

evo sad bas gledam datum ovog posta 20.novembar.dijete od tada nije ni pipnulo komp. zauzet je zidanjem.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la xsena » uto mar 11, 2008 1:17 pm

Moj nije ovisnik o kompjuteru ali jeste o puzzlama. A i meni dobro dođu puzzle da se zanima s nečim a ne stalno da skače.

Tragajuću po netu za puzzlama ovo sam nabasala i ima super igrica.

http://pbskids.org/

Za predškolski uzrast.
M 01.01.05
M 01.06.07.
xsena
Beban
Beban

PostPostao/la omi » sri dec 03, 2008 7:20 pm

modesti ovaj link nije vise u funkicji.

mirna unatrag mjesec dana nije znala ni mis pomjerati i uopste nije bila zainteresovana. u zadnje vrijeme voli igrati jednostavne igrice, tipa memory, pravljene kolaca, pogadjanje boja, brojeva ili slova...nije ovisnik i nadam se na nece biti.
omi
Moderator
Moderator

PostPostao/la MamaMia » čet dec 04, 2008 11:30 am

Moja je jos premalena da sama koristi racunar al voli da mi sjedi u krilu i da pravimo kolac s barnijem, dok ona uci boje

http://www.barney.com/uk/birthdaygame.asp

Isto ponekad pogledamo nekoliko pjesmica na youtube i neki dan je sama uspjela misem kliknuti na koji zeli video.

Ja sam za da se djeca uce koristiti racunarom al samo uz prisustvo i nadzor roditelja tj. odraslih.
slikaslika

Najvažnije stvari u dječijim životima su sigurnost, ljubav, prihvatanje i ohrabrivanje. - B. Miller.
MamaMia
Moderator
Moderator

PostPostao/la kikica » čet dec 04, 2008 11:39 am

kikica već odavno se sama služi računarom, nađe igrice na favoritima koje su njene (negdje sam već ostavila linkove).
Međutim tada zajedno sjedimo za računarom i igramo se, ali ne više od 40 minuta dnevno.
Međutim ono što voli,jeste da gledamo zajedno slike sa Picasa-e, odnosno video clipove, sa kamere koje su prebačene tamo.
Nisam za to da dijete samo bulji u računar, po cijeli dan, i da postane ovisnik o istom, ali volim da upotpunim njen dan sa mnom, sa onim što je privlači, bilo da je u pitanju slikovnica, crtani film, šetnja, igranje u pijesku, ili u ovom slučaju računar.
Mišljenja sam da u svemu mora postojati mjera i granica, i da u tome mora biti jedan od roditelja kao učesnik u igri/gledanju.
Inače ne volim da vrijeme provodi sama, ma šta radila, iako ima u toku dana vrijeme rezervisano samo za sebe i svoje igračke.
kikica
Beban
Beban

Re: igrice na računaru

PostPostao/la Okica » pon jan 10, 2011 12:51 am

Iman vec odavno sama nadje igricu na racunaru i najvise joj se svidjaju one na fb.
Mi smo joj napravili lazni profil i dopustamo da se dnevno poigra igrica, ali ne uvijek i ne cijeli dan!
Ima svoju farmu, petville i cityville, samo ona se bas igra kao dijete a ne da dobije bodove, nivoe i sl. Kupila 6 cuka i 6 kucica za cuke i uz svakog jos i 6 zastava :)
Ona tokom dana i igra igrice, kuha, igra se s bebama, gleda crtice, obavzno izadje vani, boji bojanke, crta flomasterima, tako da mi ne smeta da bude i za racunarom. A meni je najdraze a i njoj, da zajedno rezemo kolor papir i pravimo razne crteze.
Za Novu godinu smo napravile 10 cestitki, svakom po jedna, od nana i deda do rodjaka i sl.
slika

slika

slika
Okica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

Re: igrice na računaru

PostPostao/la asja & amra » pon jan 10, 2011 2:32 pm

Asja isto zna sama naću u bookmarksima svoje igrice - oblači lutke, muti neke kolače, i ima neke Dora igrice. To je to, maksimalno sat vremena i ne svaki dan.

Ostatak vremena slažemo puzzle, bojimo, crtamo svim i svačim, meljamo plastelin, jednom u 7 dana sjeti se da ima lutke i sudiće i vilin kostim.
A. 21.10.2006.
E. 1.8.2010.
asja & amra
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na Uzrast 3-5 godina

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.