nocno mokrenje

Moderatori/ce: mrvica, asja & amra

nocno mokrenje

PostPostao/la dida » pon jul 09, 2007 6:57 pm

da li vasi klinci ustaju po noci da piske?
mi smo se konacno rijesili pelena i g se sam probudi po noci da piski. redovno se budi svake noci. oduvijek pije puno tekucine, pa pretpostavljam da je to razlog budjenja.
Zadnja izmjena: dida; uto feb 19, 2013 1:41 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la hana » uto jul 10, 2007 8:54 am

Hana se ne budi...a nisam je niti ja nikada dizala da mokri u toku noći, čula sam da to neki roditelje rade kada odluče dijetetu skinuti pelenu.

Pelenu smo skinuli kada prije godinu dana i imali smo od tada tri " nezgode ".
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la dida » uto jul 10, 2007 9:44 am

ni ja nisam pobornik budjenja djeteta po noci. nekako mi se ne prekida djetetov san.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la Jasmina_3 » uto avg 28, 2007 1:07 am

Ja nisam imala tih problema.
Jedino kod srednjeg sina se ponekad desilo/desava da se popiski u noci, ali to je rijetko.
Cula sam da kad djeca nesto sanjaju, popiske se... Ili su to samo price...
Medjutim, takodje je istina da roditelji cesto prerano djeci skidaju pelene i onda kukaju zbog nocnog mokrenja.
Ako se borimo i brinemo za okolis, borimo za svoju djecu!
Jasmina_3
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la bera » uto avg 28, 2007 7:22 am

Dino iako navečer još ima pelenu, ustaje svaku noć sam da piški, tako da ćemo u ovih par dana skinuti i noćnu
bera
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Mademoiselle » čet avg 30, 2007 2:01 pm

Moj Adi (sestric) ima 4 godine, i probudi se ponekad da piski. Ne svaku noc, ali od kako je kod mene od ponedeljka to je uradio samo jednom!
Mademoiselle
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la Amonra » pon mar 17, 2008 12:17 pm

Drage mame, željela bih čuti vaša iskustva. Već odavno po danu nemamo pelenu, jednostavno jedan dan je rekao da mu pelena više ne treba i super smo je se riješili. Međutim preko noći moram mu je staviti, jer se budi s punom pelenom, a nema šanse da ustane na WC. Da li da je skinem preko noći, pa da se upiški (međutim strah me je da bude imalo mokar da se ne prehladi) ili da ga ja budim i vodim na WC? Doduše i pije prije spavanja mlijeko, ja nemam srca da mu ne dam. Molim vas vaša iskustva kako se riješiti noćne pelene?
slika slika
Amonra
Beban
Beban

PostPostao/la Mediha » uto mar 18, 2008 1:24 pm

Moj ti je savjet , barem sam ja tako sa oboje djece :D , primjera radi, kada popije mlijeko i staviš ga da spava, negdje oko 12-1 zavisi kada ti kreneš leći, slobodno ga u snu stavi da piški, ionako sve u snu radi, i bičeš mirna do ujutro, tako praktikuj neko vrijeme
slika
slika
Mediha
Beban
Beban

PostPostao/la Lejla » uto mar 18, 2008 3:51 pm

ja sam Lejli skinula nocnu pelenu onda kad je po danu spavala i ustala suha ( ja jesam objasnila :oops: )
moj ti je savjet nemoj ga dizati na nocno mokrenje jer ce se smao tako nauciti non stop ustajati, vec uzmi jedan veci najlon pa ispod carsafa da ti slucajno ne prodje na krevet, pa ako se upiski upiski a ako ne dobro i jest
tako sma bar ja radila s lejlom jer moj Hamza ima tu naviku da ustaje nocu po 2-3x da mokri
ostala mu navika koju niakko ne mogu da ga navedem da je se rijesi
Hamza 17.10.1994g
Lejla 19.03.2004g
Salih 18.06.2007g

Udruženje "DjeCa-dječije carstvo – Organizacija za zaštitu i sigurnost djece"
Lejla
Beban Senior
Beban Senior

Re: nocno mokrenje

PostPostao/la Bumblica » pet dec 10, 2010 10:16 am

I. ima 4 i po godine, i ako ga ne probudimo oko 12-12.30 svaku noc, on se upiski u krevet...
Ako piski tada kad ga probudimo bude do jutra suh...
(mozda je previse dugo imao nocnu pelenu, pa se navikao)
Ne smeta meni ako se upiski u krevet i sto ja moram mijenjati posteljinu i presvlaciti ga, ali pitam se, da li je pametno sto ga budimo i da li ce to samo od sebe u neko doba prestati... S druge strane mi zao da bude mokar i 15 minuta, a nije ni rjesenje da bdijem cijelu noc i cekam hoce li se upiskiti...

N. ima 3 godine i 2 mjeseca i sama je insistirala da skine i nocnu pelenu, skoro u isto vrijeme kad i dnevnu... znaci, kod nje je ta nocna pelena bila jako kratko aktuelna... budili smo i nju kada i brata u samom pocetku, sada vise to ne radimo jer ona bude suha do jutra...

Ja ovdje, naravno, krivim sebe, jer mislim da smo dugo imali nocnu pelenu kod I.
I trenutno ne vidim nikakvo pametno rjesenje, osim da se nadam da ce to samo od sebe prestati... A to traje, jer njemu je sada 4 i po godine...
A opet, kako ce samo od sebe prestati ako ga budimo svaku noc...

Ima li jos neko iskustva s ovim?
Dobro je, da bolje ne moze biti...
Bumblica
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la asja & amra » pet dec 10, 2010 12:45 pm

I kod nas je slična situacija. Dnevnu smo skinuli sa dvije i pol godine, noćnu tek nedavno, kad smo se konačno riješili cucli i pijenja mlijeka pred samo spavanje. E sad, ako Asja ne pije ništa poslije 8 uvečer, a to je rijetko, i piški pred spavanje ne upiški se. Recimo sinoć smo je dizali, sjedila je na tuti ali nije piškila. Kad dojim Enu (nekad oko 3 ujutro), nju u snu podignem na tutu ona piški doslovno spavajući. Kad kasno legne (čitaj: poslije 21.30) ne podižem je. Ako se upiški sama ustane i zovne da je presvučemo. Čaršafi su nam uvijek pri ruci, a kupili smo za krevet one nepromočive podloge.

Haman i nema rješenja osim regulisanja unosa tečnosti uvečer - a šta mogu kad dijete kaže da je žedno... i čekanja da to prođe samo od sebe. Meni je sad samo sreća što ustajem za Enu.
A. 21.10.2006.
E. 1.8.2010.
asja & amra
Moderator
Moderator

PostPostao/la djevojcica » pet dec 10, 2010 1:07 pm

Aini se ne budi i nikada je nisam bizala po noci. Bar sa tim nisam imala problema, ali zato sa dudom :oops:
"You are my life now"
Aini 25.02.'06.
Dija 09.07.'09.
djevojcica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la ninana » pet dec 10, 2010 1:24 pm

nemam ti nekog pametnog rjesenja jer smo se mi odma rijesili i dnevne i nocne pelene s 2,5 godine.
Andrej jos uvijek nosi pelene i uskoro planiram da krenem u avanturu odvikavanja od pelena sa njim.
slika

slika
ninana
Beban
Beban

PostPostao/la yes » pet dec 10, 2010 1:43 pm

Kod nas je prošlo samo od sebe, negdje oko 4 rođendana.

Do tada sam ga stalno dizala da piški i sada se nekad zna desiti, ali samo zato što ustajem radi L, pa njega usput pitam ili ga dignem ako vidim da se vrti.
Prestala sam ga dizati svaku noć, kad je on počeo odbijati da piški i protiviti se. Isto smo dugo imali noćnu pelenu, mislim da to ima veze.
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Mai » pet dec 10, 2010 3:21 pm

Ne znam sta pametno da ti kazem, nekako razmisljam kao i ti. Mislim da ce to vremenom prestati, mozda traje malo duze jer se navikao piskiti u ta doba (pa i odrasli-ako odes u wc u neka doba noci skoro ti je zagarantovano da ce ti se i slijedecu noc pripiskiti u isto vrijeme).
Riana je isto nosila nocnu pelenu duze nego dnevnu, bili smo skinuli skroz u isto vrijeme, a onda se razboljela i ja vratim pelenu. Poslije sam se kajala jer sam mislila da je nece nikad skinuti i nisam je ni skidala sve dok se nije neko vrijeme budila suha.
Malo se mi sve previse opterecujemo tim pelenama, dudama, flasicama. Eto, mi smo i po pitanju dude rekorderi i ja sam stvarno, ali stvarno mislila da ce Riana u skolu sa dudom (prije toga sam mislila da ce dojiti do skole), pa se i to relativno bezbolno rijesilo. Ja sam sisala prst do skole.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

Sljedeća

Natrag na Uzrast 3-5 godina

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.