Rodjendanske zabave za Velike bebe!

Moderatori/ce: hana, omi

Rodjendanske zabave za Velike bebe!

PostPostao/la Mo-Beba » čet jan 11, 2007 10:12 am

Posto se Benjaminu blizi rodjendan ( 8. Mart ) i cesto prelistavam razne magazine i skupljam savjete kako cu to organizirati.
Evo u jednom magazinu sam pokupila par savjeta koje ce nadam se i nekome od vas doci u korist.
Ovo je za malisane i mame koji slave kod kuce.

-Pozovite familiju i prijatelje vaseg djeteta sa kojima se igra svakodnevno ( 5-6 djece je dovoljno ). Sat ili sat i po je dovoljno za njih, imajte grickalice spremne, pjesmice i tortu.
- Izvadite velike igracke - Spremite velike autice, slikovnice, ako imate male satore za male izvidjace dobro ce im doci. Ako je vrijeme lijepo napravite zabavu naizvanu.
- Servirajte obicne zakuske - kao casica sa vocem, sir i keksi ili male pizze. Previse otmjena hrana nece iznenaditi vase dijete.
- Dozvolite djetetu da vam pomogne - dozvolite mu da izabere sta ce obuci taj dan. Napravite specijalnu kapu od papira za njega i drustvo.
- Produzite zabavu sa raznim igrama - kao zmurke, sakrite im neke predmete i dozvolite im da ih nadju.
Mo-Beba
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la bera » čet jan 11, 2007 10:17 am

mi ovaj rođendan proslavljamo u igraoni, jer smo nedavno bili na jednom i dino je oduševljen. Zovemo oko 8 djece i to samo one koje smo vidjeli u posljednja tri mjeseca i koji su dininog uzrasta, a kući će nam doći stariji baba, dede i nana, jer smo prošle godine dva dana slavili rođendan (stari pa mladi), a meni nakon toga nije bilo dobro, što od ribanja ćilima jer bože ljudi su hodali a moje dijete puže, što od raspremanja, ove godine nema greške našli smo super igraonu na dva sata i neka se vesele.
bera
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Keisha » čet jan 11, 2007 10:18 am

I mi se pripremamo za prvi rodjendan i kontam kako to organizovati. Pozvat cemo drugare.Doci ce nam i malo veca djeca jer bas nema puno beba u nasem okruzenju, tacnije samo 2 :( ali imamo starije drugare koji ce nam takodjer doci.Inace Vedad voli stariju djecu, neki dan sinovi od prijateljice po sobi igraju lopte a Vedo im je glumio golmana. :D Jako ih voli obadvojicu. A oni imaju 7 i 10 godina.
bit ce nam lijepo, skupit cemo se, igati, plesati itd.....
Keisha
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mo-Beba » čet jan 11, 2007 10:24 am

Mi smo 2 rodjendan slavili kod kuce sa puno djece.
Ovaj cemo u igraoni jer cu toliko para potrositi kod kuce koliko cu i platit igraonu. A bice nam i ljepse sa puno igracaka.
Oko 10 djece planiramo pozvati.
Mo-Beba
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Mo-Beba » čet jan 11, 2007 10:25 am

Evo jedan koristan link ko proslavlja kod kuce.
Ima predivnih savjeta od
- Napravi sam pozvinice do puno recepata za djecu.

http://www.activitiesforkids.com/parenting.htm
Mo-Beba
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la dida » čet jan 11, 2007 4:31 pm

i mi smo jos malo 3. prosli smo slavili u igraonici,a ovaj cemo ipak kod kuce. negdje oko 10 djece plus nekolicina odraslih. hladne salate, grickalice, nesto sa mesom i naravno torta.
sator imamo, razmaknut cemo namjestaj, dobra ideja da se sklone sitne igracke da se ne traze satima poslije. milsim klincima organizirati neke aktivnosti,face painting, ples i pjevanje,mozda i pozorisnu predstavu- sve u vlastitom aranzmanu.
balone lijepimo po plafonu, case ukrasimo da se zna koja je cija. plasticno sudje da ne perem poslije satima.
u stvari jedva cekam.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la Mo-Beba » pet jan 12, 2007 8:52 am

:thumbup:
Mo-Beba
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la dida » uto mar 20, 2007 3:51 pm

sinoc smo zalijepili na plafon oko 50tak balona. greg je bio odusevljen kada je ustao jutros. danas se samo jako volimo, sutra torta u igraonici, a main party u subotu. klopa i kolaci i puuuuuuuuuuno zabave za klince.jedva cekam. kupila sam papirne tanjure i plasticne viljuske i kasike,i nema puno maltretaze.
cijeli dan pjeva - happy birthday to you
fuuuu blow the candles.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la dida » uto mar 20, 2007 3:54 pm

za rodjendanski rucak, dijete je narucilo noodle i piletinu sa povrcem.
posto mi noodle zovemo nudlice, greg je trazio ludnice za rucak.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la Mai » uto mar 20, 2007 4:08 pm

:lol: :lol: :lol: a bice mozda ludnice u subotu...
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la hana » uto mar 20, 2007 4:27 pm

Samo da kazem da sam ja najveća nemajka na svijetu.....

Rodjendane, izuzev prvog, provodimo na moru. :D

ps i taj prvi smo radi rodbine ostali, i naveće odmah spičili na more. Mi nismo nešto s tim "opeterećeni"...mozda bih ipak radi Hane trebala da promijenim svetonazore.
:roll:
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la dida » uto mar 20, 2007 4:31 pm

prvo, nisi nemajka.
i nama je ovo prvo pravo slavlje, i ove godine i g uziva i ima svoje drustvo koje zeli vidjeti na okupu taj dan.
a da ti pravo kazem, i ja glasam za spicavanje na more 8)
Zadnja izmjena: dida; uto feb 19, 2013 6:57 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la dida » uto mar 20, 2007 4:33 pm

ja zaboravila - a drugo: pratis zelje djeteta i to je to.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la Keisha » uto mar 20, 2007 4:34 pm

Dida mogu zamisliti Grega kako je sretan!A znam i da su mu mama i tata priredili i dosta iznenadjenja. A tek kako ce biti u igraonici i na partiju, to je posebna prica! Zelim malisanima lijep provod.
Sto se tice rodjendana ja sam od malena navikla na ta slavlja rodjendanska, meni su uvijek pripremali festice pa i ja tako namjeravam svom Vedadu. To je prije svega njegova festa, njegov dan koji ce da provede sa drugarima !I dan danas rado gledam svoje slike sa rodjendana sa svim meni dragim licima
Keisha
Moderator
Moderator

PostPostao/la Keisha » uto mar 20, 2007 4:35 pm

To je djeciji dan a ne nas.Nase zelje zanemarite. :D :D
Keisha
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na Uzrast 1-3 godine

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.