Zimske bebe 2009/10

Beba, bebica, bebano...

Moderatori/ce: mrvica, asja & amra

Zimske bebe 2009/10

PostPostao/la aca » uto feb 09, 2010 12:35 am

Eh, vrijeme je da se i ova tema otvori...

Dakle, evo da ja počnem...
B se rodio sa 4250g i 54 cm. Već 10-ak dana je prehlađen. Stalno kiše, nosić začepljen. Čaj od korijena bijelog sljeza čuda čini. Nekoliko puta tokom dana mu kapaljkom ukapamo po kap-dvije u nosić i odmah proradi. Još ako ubrzo nakon toga i kihne, izleti slina k'o u priči...

Po danu je razmak između podoja sat i po (nekad i 2,5 sata, ali rijetko), a noć prespava s jednim buđenjem. Obično naveče zaspi najkasnije u 22:00 i onda se budi oko 3-4 za dojenje. Podoj nam u prosjeku traje 25 minuta.

Po danu nam je kako kad. Imamo problema s gasovima, stalno prdi, nevjerovatno! A podriguje k'o veliki! Kad ga MM uzme da pronosa poslije dojenja da podrigne, on podrigne tako jako da uvijek moram pitati ko je od njih dvojice podrignuo!
Nekad baš jako plače, i ja pod rukom osjetim kako mu krče crijeva, pa sam mu do sada dva puta davala Espumisan L kapi za grčeve, da mu ublažim malo te tegobe. Masiramo mu stomačić, radimo i "isprđivanje" :lol:, pa mu stavljamo nešto toplo preko stomačića... Sve po preporuci pedijatrice.

Čini mi se da mu je jezik malo bjelkast, a mene bradavice malkice peckaju... Sve se nadam da nije soor.

Na vakcinu bismo trebali u petak, ali naravno da nećemo dok u potpunosti ne ozdravimo.
slika slika
aca
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la omi » uto feb 09, 2010 8:32 am

dusa draga, nadam se da ce uskoro ozdraviti.
omi
Moderator
Moderator

PostPostao/la mamica28 » uto feb 09, 2010 9:25 am

evo i nas u maloj raji.jutros malo kisemo ali nije strasno,nosic je ok.ajse je jos uvijek super beba bitno je da je suha i sita.po danu doji svaka 2 sata,a noc prespava od kad je napunila 2,5 mjeseca i sve u svemu beba za pozeliti.
saljemo puno :wav2: da nam benjo sto prije ozdravi.
mamica28
Beban
Beban

PostPostao/la mamolina » uto feb 09, 2010 11:54 am

Nadam se da će Benjamin brzoooo ozdraviti.
Vezano za bijele naslage ukoliko se jave odmah nakon dojenja vjerovatno je samo mlijeko. Međutim ukoliko su stalno prisutne vjerovatno se radi o soor-u. Možeš kupiti borax glicerin u apoteci, nakapati na sterilnu gazicu i malo preći preko jezika i desni. Ako je soor samo u začetku od samo jednog mazanja zna se totalno povući. (a jedno mazanje neće mu uopšte naštetiti) Ukoliko soor ostane netretiran zna jako boljeti i kad se bijele naslage skinu jezik i desni mogu čak malo i prokrvariti.
mamolina
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la ada » sri feb 10, 2010 10:46 am

Nadamo se da ce Benjamin brzo ozdraviti ako Bog da. MasAllah velika beba. Nadam se da te bijele naslage nisu opasne i da ce brzo proci.
slika

slika
ada
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Keisha » sri feb 10, 2010 11:18 am

Evo i nas u ovoj grupici...

Evo i mi ukratko da se javimo.

Rodjeni smo sa 4360 gr a dugi smo bili 54 cm. Na kontroli zadnjoj imali smo 5500 a dva cm smo poprasli za mjesec dana.
Odmah po rodjenju izgubio je bio skoro pola kg.Mi se bili prepali.Ali ubrzo je povratio kilazu i sve je ok. Jako je snazna i napredna beba.Niko nam ne vjeruje da smo tek mjesec stari.

Budimo se uglavnom svaka tri sata, po noci zna prespavati i po 4. Uglavnom siki, spava lijepo, i zadovoljan je ukoliko je sit i suh.

I moj Arman aca stalno prducka i stuca.Mozda ga muci stomacic ponekad i sika ga uglavnoms smiri.

I kod Armana je bio bijel jezik ali nije nista strasno, od mlijeka je, i po preporuci pedijatrice to rjesavamo tako sto stavimo kasicicu bikarbonata u jednu casu vode i to skidamo onim stapicima za usi.Stapic malo natopimo i lagano predjemo po jeziku. Takodjer mineralna voda "Vichy" je jako efikasna.Samo natopis u nju stapice za usi i mazes po jeziku.Bradavice takodjer mazes tom vodom. Nama to pomaze.Ima li u Sarajevu ova voda aca?Probaj!

slika

Trenutno najvise voli biti mi u narucju, gledati me dugo i studirati moje izraze lica.Kao da zeli da me oponasa.)))
Voli lezati na baby gym-u, posmatrati one djidje sto vise.

Bili smo u setnji vec nekoliko puta. Dok se vozi u kolicima prespava citavno vrijeme.Voli da se vozi tako dugo.
Zadnja izmjena: Keisha; sri feb 10, 2010 11:40 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Keisha
Moderator
Moderator

PostPostao/la mamolina » sri feb 10, 2010 11:36 am

mamolina
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Keisha » sri feb 10, 2010 11:39 am

Dobar text hvala ti mamolina.I evo da i tu, u drugom tekstu se spominje bikarbonat, jako je efikasan!!!
Keisha
Moderator
Moderator

PostPostao/la ada » sri feb 10, 2010 1:35 pm

Draga Keisha ne mogu da vjerujem da je Armanu vec mjesec dana, vrijeme zaista leti. Ljubi ga, i kad stignes daj nam novih slika jer se sad bas brzo mjenjaju :D .
slika

slika
ada
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Keisha » pet feb 19, 2010 2:11 pm

Mi smo se poceli smjeskati. Cvjetam..... :0002: :0002: :0002:
Keisha
Moderator
Moderator

PostPostao/la Dadara » ned feb 21, 2010 9:07 am

Keisha :love2:
E.7.5.2010
Dadara
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la aca » uto feb 23, 2010 10:16 pm

Divno, Keisha!

Imali smo i mi nekoliko osmijeha, ali ja ne znam da li su to refleksni ili pravi, tako da ih još ne računam.

Mi ozdravili i opet se "razboljeli". Opet nosić, joj. Pa, kad ćemo više na tu vakcinu? Najviše me zanima koliko je dobio na težini, pa zato najviše i čekam tu vakcinu.

Bili smo u šetnji nekoliko puta. Iznesemo ga u skafanderu pa prošetamo malo okolo. B najviše voli kad ga tata nosa.
slika slika
aca
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la MACA » uto mar 02, 2010 2:18 pm

Masallah za bebice slatke samo nek nam fino napreduju!

Aco, kako je Benjamin? A Adna? Moja ce Ilmica biti tog uzrasta otprilike kad dodje bebica, pa me zivo zanima kako je prihvatila maleni smotuljak?
slika

slika
MACA
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la aca » pet mar 05, 2010 12:07 am

I mi se smješkamo :0002:
B se smješka, a A ga pita: "To će ćmijeć, bate, ta je ćmećno?"

U utorak smo radili bris nosa i grla, sutra su nalazi. Nikako da nas taj nosić popusti, pa ćemo vidjeti ima li ikakvih bakterijica za uključivanje antibiotika.

MACA je napisao/la:Aco, kako je Benjamin? A Adna? Moja ce Ilmica biti tog uzrasta otprilike kad dodje bebica, pa me zivo zanima kako je prihvatila maleni smotuljak?

Adna je bez ikakvih problema prihvatila brata. Ne pokazuje nikakve znakove ljubomore. Čim on počne plakati, ona traži da ga neko uzme ili meni kaže - mama, on je gladan. :lol: Stalno hoće da leži kraj njega, da ga dira, ljubi, grli. Kako mi nju kritikujemo što stavlja ruke/prste u usta, tako ona kritikuje i brata - nemoj bate stavljat jutice u uta, ne vaja to jadit. :lol:
Brat joj je "donio" poklon kad je došao kući i sva je bila sretna kad je vidjela malu bebu. Maksimalno je uključujemo u sve aktivnosti oko njega - kupamo ga zajedno, presvlačimo, ona donosi pelene, kremu.

Uopšte nisam mislila da će ovo ovako super ispasti. Nekih mjesec i po dana prije poroda, išli smo na babine kod prijatelja. I uzela ja bebu, kad eto nje do mene, hoće da miluje bebu i tako. Uze MM bebu, odmah frka i plač - ostavi tata bebu!!!
Bojali smo se da će slično reagovati kad MM uzme brata, ali nije.
slika slika
aca
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Keisha » pet mar 05, 2010 8:42 am

Aca Adna je bas kao i Vedad.cim cuje bracu da place zove mamu.Tako i Vedad. Cim Arman zaplace on trci i govori"Mama daj mu sisu:)))))

Vibram za Benjamina da nosic popusti!!Dusa draga,mogu misliti kako se i on smjeska.Stavi nam kada stignes koju slicicu naseg drugara!!!
Keisha
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na Uzrast 0-1 godina

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.