Kilogrami u Trudnoci!!

Kada ocekujemo bebice i drugo...

Moderatori/ce: MalaPcela, mrvica, omi

Kilogrami u Trudnoci!!

PostPostao/la mimica80 » sub jul 28, 2007 3:00 pm

Drage moje trudnice,mnoge od nas se pitaju koliko je normalno ugojiti se u trudnoci,pa sam evo nasla neke interesantne statistike,koje ce vas malo utesiti ako mislite da ste se previse ubucile!

1.U PRVOM TROMESECJU NEMA DRASTICNIH PROMENA NA TEZINI
2.U DRUGOM JE NORMALNO DA SE UGOJITE 300-400 GRAMA NEDELJNO
3.U TRECEM JE NORMALNO 400-500 GRAMA NEDELJNO

U celoj trudnoci je normala da se ugojite 11-16 kg.
Ako ste se npr ugojile 12.5 kg raspodela izgleda ovako:

MATERNICA:970gr
GRUDI:405gr
KRV:1250gr
VODA:1680gr
MASNOCA:3345gr

FETUS:3400gr
PLACENTA:650gr
PLODOVA VODICA:800gr

Nakon porodjaja ste vec za pola laksi!!
mimica80
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la modesti » sub jul 28, 2007 7:00 pm

:lol: :lol:

ja nakon prvog poroda izgubila 4,5 kg, a sada 6,5 kg. Ostalo da se skine još 983 kg 8)
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la ena » pon jul 30, 2007 9:03 am

modesti je napisao/la::lol: :lol:

Ostalo da se skine još 983 kg 8)

:D :D :D
ja sam se udebljala puno vise od preporucenog :( jos malo pa duplo :( ali to mi sada ne predstavlja problem.... sada mi je samo bitno da sve sa bebom bude ok.....
a poslje cu kao modesti pisati..... :D :D :D
slika
ena
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la lelana » pon jul 30, 2007 10:45 am

Ja se udebljala 18 kg a skinula poslije poroda 11kg :D ....Dakle ostalo mi jos 7 plus onih 5 viska od prije trudnoce 8)

Da napomenem da sam vecinu kilograma skupila u trecem tromjesecju naglo
slika
lelana
Moderator
Moderator

PostPostao/la MalaPcela » čet avg 02, 2007 8:45 am

Ja sam dobila oko 20 kg. Meni se stomak mogao vidjeti maltene dva dana nakon što mi je menstruacija izostala. I bio je ogroman.

Već sada od tih 20 spontano je nestalo oko 15 8) (ovo mi liči na ono "ja nemam problema s bradavicama".. Ko se hvali sam se kvari) Ostalo je još 5 trudničkih. One koje su i prije trudnoće bile viška neka čekaju neka bolja vremena.
MalaPcela
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Bumblica » pon sep 10, 2007 7:38 am

ovaj put sam dobila 1-2 kile vise nego prosli put (da budem preciznija 20 kg!!!) ... prosli put su se istopile same, a ovaj put - vidjecemo :wink:
Dobro je, da bolje ne moze biti...
Bumblica
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Lelali » pon sep 10, 2007 7:43 am

Ja sam isto u prosloj dobila 22 mislim uzas!
Ali ja priznajem ja sam jela ko ...da ne kazem konj.
U svakom slucaju sada malo i pazim da ne jedem kad nisam gladna (a to sam prije radila).
Lelali
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la mimica80 » pon sep 10, 2007 9:25 am

Ja sam do sada dobila 10kg.Svi mi kazu da se s ledja ni ne vidi da sam trudna,ali ja se osecam kao tenk!Nadam se da cu brzo uspeti da "doteram" liniju,ali o tom po tom,nesto i nisam bas opterecena sa kilama.
mimica80
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la Aida » pon sep 10, 2007 6:31 pm

Ja sam se udebljala 11,5 kg a vec sam pred kraj trudnoce tako da se nadam da se za ovo malo vremena necu udebljati.Mada sam mislila,s obzirom na moj uobicajeni apetit,da niko veci od mene nece biti kad budem trudna.Medjutim,ja sasvim normalo jedem,vise sam se debljala u 4 i 5 mjesecu,a ovih par zadnjih po 1 ili 0,5 kg.
Problem je sto sam prije trudnoce imala par kg viska,pa se nadam da cu se potruditi sve zajedno da skinem 8)
slika
Aida
Beban
Beban

PostPostao/la amrino » sri sep 12, 2007 10:35 am

Zene- ja se do sada nisam udebljala ni kilu- iako jedem ko konj. Mada mi nije jasno kako- vaga pokazuje istu kilazu svaki put ali ipak mi je stomak narastao i pooooveliki je- mada je sve ostalo isto kao sto je i bilo...
Inace, jedna doktorica mi je rekla da je optimalno dobiti do 8 kg u toku cijele trudnoce, a sadasnji doktor- da je prihvatljivo oko 10 kg.
Ja uostalom ne vodim nekog racuna- mada bih mozda trebala poceti- jer svi kazu da se tek zadnja dva mjeseca kile pocnu "lijepiti".
slika
amrino
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la političar » sri sep 12, 2007 10:41 am

amrino je napisao/la:svi kazu da se tek zadnja dva mjeseca kile pocnu "lijepiti".

I kod mene su se kile nakupile tek u 8. i 9. mjesecu i mislim da sam dobila puno više od preporučenog broja kilograma. Srećom sve su otišle u nekih mjesec dana nakon poroda.
političar
Beban
Beban

PostPostao/la hana » sri sep 12, 2007 10:46 am

amrino je napisao/la:Zene- ja se do sada nisam udebljala ni kilu- iako jedem ko konj. Mada mi nije jasno kako- vaga pokazuje istu kilazu svaki put ali ipak mi je stomak narastao i pooooveliki je- mada je sve ostalo isto kao sto je i bilo.

Budući da si već u 26 sedmici trudnoće malo je neobično da nisi dobila niti kilograma. Da li tvoj ginekolog prati tvoju kilažu redovito???

Ja nisam dobila ništa do 18 sedmice i doktorica me slala na milion i jednu pretragu. Bila je jako zabrinuta.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la amrino » čet sep 13, 2007 1:58 pm

hana je napisao/la:
amrino je napisao/la:Zene- ja se do sada nisam udebljala ni kilu- iako jedem ko konj. Mada mi nije jasno kako- vaga pokazuje istu kilazu svaki put ali ipak mi je stomak narastao i pooooveliki je- mada je sve ostalo isto kao sto je i bilo.

Budući da si već u 26 sedmici trudnoće malo je neobično da nisi dobila niti kilograma. Da li tvoj ginekolog prati tvoju kilažu redovito???

Ja nisam dobila ništa do 18 sedmice i doktorica me slala na milion i jednu pretragu. Bila je jako zabrinuta.

Naravno da prati- pitala sam ga- kaze nista se ti ne sikiraj- tek ces sad ti poceti da se debljas.
Meni je inace metabolizam takav...i imam tu srecu ili nesrecu da mogu jesti ko konj- a kilaza mi nije u skladu s tim...jer da jest izgledala bih kao slon. :D

Bas sam vadila nalaze- krvna slika i zeljezo koji su na pocetku trudnoce bili malo slabiji- sada su savrseni- a i urin sterilan.
Jedem sve sto mi se jede...tako da mislim da nemam vecih razloga za brigu...sutra idem na kontrolu pa budemo vidjeli... :D
slika
amrino
Nova bebica
Nova bebica

PostPostao/la hana » čet sep 13, 2007 2:03 pm

Ljekar zna valjda...samo sam iz svog iskustva govorila...moja doktorica je bila jako zabrinuta kada nisam dobila ništa do 18 sedmice trudnoće.

U trudnoći se metabolizam uspori, zakon prirode i organizma, na taj način se hrani plod.

Crvena lampica bi se trebala upaliti:

* ako ne dobivate ništa na težini tijekom četvtog do osmog mjeseca (16. - 32. tjedan trudnoće)
* ako dobijate više od 2 kilograma u bilo kojem tjednu drugog trimestra ili
* ako dobijete više od kilograma u bilo kojem tjednu trećeg tromjesječja, osobito ako vam se čini da to nema veze s prekomjernim uzimanjem hrane.

Provjerite i ako ne dobivate ništa na težini više od dva tjedna zaredom.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/tr ... rirast.asp
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la mother of three » sri sep 19, 2007 2:38 pm

Ja znam jednu trudnicu koja je u 5. mjesecu izgledala mrsava kao glista. Ona je svjesno drzala dijetu jer nije htjela da se udeblja u trudnoci. U devetom je izgledala kao ja u trecem ali hvala Bogu, rodila je dijete sa normalnom tezinom. Svi su se brinuli zbog nje, ali sve je proslo bez problema.
[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/ndWap2.png[/img][/url]
[url=http://lilypie.com][img]http://by.lilypie.com/yP1pp2/.png[/img][/url]
[url=http://lilypie.com][img]http://by.lilypie.com/6ZABp2/.png[/img][/url]
mother of three
Beban
Beban

Sljedeća

Natrag na Opcenito o trudnoci

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.