Cijene pelena (jednokratnih) u Sarajevu?

Kada ocekujemo bebice i drugo...

Moderatori/ce: MalaPcela, mrvica, omi

Cijene pelena (jednokratnih) u Sarajevu?

PostPostao/la selmaG » sub mar 24, 2007 10:24 pm

drage moje
naslusah se da je to jedna od najvecih stavki u budzetu, barem u prvih par mjeseci, pa bih rado da mi iskusne mame kazu gdje se nabavljaju pelene tipa Pampers ili slicno po najpovoljnijoj cijeni?

do sada nisam imala potrebe za ludim nabavkama pa se uglavnom islo u Mercator ili VF ali nesto kontam - garant ima mjesta na kojima su jeftinije...(kakav je taj velpro, i sl?)

vec sam procitala na forumu da se rok trajanja mora gledati...vjerujem da je i nacin skladistenja vazan...mozda nije pametno,recimo, kupiti na pijaci, iako su mozda malo jeftinije...sta kazete?

hvala....
selmaG
Beban
Beban

PostPostao/la modesti » sub mar 24, 2007 10:55 pm

Ja sam za Mešu kupovala Pampers u Mercatoru, tamo su bile najjeftinije tada. Nisam se baš smarala s tim kako su bile skladištene, fol je da ne mogu dugo stajati otvorene- ona hemija unutar njih se pretvori u nešto što ne bi trebalo, pa sve prolazi i beba je mokra stalno. Dakle, pazi da nije negdje pakovanje oštećeno.

A koliko sam sada skontala, tu je negdje sve- i različiti proizvođači i cijene i mjesta na kojima kupuješ. I meni su pelene bile najveći trošak nakon kupovanja silnih gluposti za bebu koje nikad nisam koristila (grijač flašica :roll: , dvije pumpice za mlijeko :shock: i opet mastitis, deset različitih kremica za bradavice za dojenje i nijedna mi nije valjala...)

Mercator ima i one pike pa se nekako sve to isplati...

P.S. Nemam majke mi procenat od prodaje pelena u Mercatoru :lol:
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la omi » ned mar 25, 2007 8:02 am

Sve ti je to tu negdje sto se cijene tice. Ja kupujem u Merkatoru jer mi je najbilizi.
omi
Moderator
Moderator

PostPostao/la lelana » ned mar 25, 2007 10:47 am

Jes u Mercatoru su pelene Pampers najjeftinije...Mada su za marku jeftinije u ovom na Dobrinji nego u onom velikom Mekatoru :shock: Bar one NewBorn, to sam samo vidjela jer nisam kupovala...
slika
lelana
Moderator
Moderator

PostPostao/la selmaG » ned mar 25, 2007 4:59 pm

super onda mercator...to mi i pase, jer me ostale varijante prilicno izludjuju, posebno pijace...hvala!

a osim pampersa...slabo sta da iko koristi cini mi se? izuzev tih iz DM-a do kog nikako da dobacim :cry:
selmaG
Beban
Beban

PostPostao/la modesti » ned mar 25, 2007 8:01 pm

Ma, kada je nama to bilo aktuelno (prije ca.2 godine), sve za bebu je bilo jeftinije u Mercatoru... vlažne maramice, kozmetika, kasnije i hrana (Hippove hapice, čokolješnik mljam, mljam...)

Sada stvarno ne znam.
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la omi » ned mar 25, 2007 10:08 pm

Ja koristim molfix ili violetu. Pampers nikad nisam.
omi
Moderator
Moderator

PostPostao/la modesti » ned mar 25, 2007 10:15 pm

Moja prijateljica koristi čini mi se Violetu i prezadovoljna je. Kaže da njoj Pampers nisu odgovarale.
Ja sam probala Molfix i nisam bila zadovoljna(sve prolazilo), ali vidiš, sve ti je to individualno.

Najbolje je da za početak možda kupiš manje pakovanje nekih pelena, pa ako ne budeš zadovoljna, probaš drugu marku itd.
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la selmaG » pet apr 06, 2007 8:40 am

nadam se da cu moci skontati sta znaci "ja zadovoljna pelenom". mozda da je pronosam jedan dan :P :P
ono sto me najvise brine je podznojavanje kod tih plasticnih pelena. cini mi se da je to kao always u odnosu na carefree... :lol:

naravno, nema druge no testirati...nadam se da ce moj izbor pasti na neke jeftinije. rado bih domace...nesto me dominacija P&G-a pocinje blago nervirati...
selmaG
Beban
Beban

PostPostao/la Mai » pet apr 06, 2007 9:01 am

Mislila sam da sam vec odgovorila na ovu temu :think:
Mi koristimo babylove (to je dm-ov brand) i super smo zadovoljni...probaj obavezno. Ja nasu velicinu (4) placam jumbo paket (88 kom) oko 32 KM. Mislim da su i ostale velicine tu negdje.
A za to kako ces biti zadovoljna, pa stavi jednu sebi, pa ako ne dobijes pelenski osip i ako ne procuri, bices zadovoljna :lol: :lol: :lol:
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la Makano » pet apr 06, 2007 11:51 am

Ja sam koristila Pampers i Babylove za kupanje...super zadovoljni bili....sve druge koje smo probali izazivale su osip ili su propustale ili bile prekrute, i sl.

Iako sam pobornik "kupujmo domace" Violeta pelene mi stvarno nisu bile zadovoljavajuce.
Molfiks sam bojkotovala zbog reklame sa bebama koje se hrane bocicama mlijeka.

Off topic: SelmaG , jesi ono ti u novoj Graciji?
A-S 21.05.2005
L. i I. 23.06.2007
Makano
Beban
Beban

PostPostao/la yes » ned apr 08, 2007 7:58 am

Mi koristimo Violetu od početka i zadovljni smo. Počela sam zato što je naš proizvod, ali sam probala i Molfix i Pampers, pa opet nastavila, jer se stvarno meni pokazala kao najbolja.
Kupujem jumbo paket 68 pelena i košta oko 28 KM u Robotu.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la hana » pon apr 09, 2007 9:15 am

Pampers, a kasnije Libero.

Pampers sam kupovala u InterExu, kao i svu drugu kozmetiku + adaptirano. Nakon uvođenja PDV znam da sam na par stvari mogla uštedjeti čak 20 KM.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mai » uto apr 10, 2007 8:41 am

Kupila sam ekoloske pelene Alana u dm-u prije par dana. Nisu lose, izgledaju isto kao babylove, s tim sto nemaju gumicu na ledjima i cicak trake nemaju gumicu. Do sada nam nisu propustile...javim sta ce biti dalje.
Pakovanje od 44 pelene kosta 17,90 KM.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la modesti » uto apr 10, 2007 9:15 am

selmaG je napisao/la:nadam se da cu moci skontati sta znaci "ja zadovoljna pelenom". mozda da je pronosam jedan dan :P :P

:lol: :lol: :lol:

nije ti ni ta loša (moja je prijateljica radi obilnih menstruacija zaista stavljala dječje pelene preko noći 2. dan :lol: ). Vjeruj da ćeš itekako kvalitet pelena doživljavati lično... Meša je znao svako malo da se probudi ujutro mokar (propiški se kroz pelenu) dok nismo skontali kako se lijepi pelena kako treba. A onda čekaš cijeli dan da vidiš hoće li se razboliti jer je spavao mokar :cry:

Pelena glavu čuva :cheers:
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

Natrag na Opcenito o trudnoci

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.