Sluzavi cep

Skoro je tu - Iscekivanje i pripreme

Moderatori/ce: mrvica, omi

Sluzavi cep

PostPostao/la lelana » čet apr 12, 2007 8:49 pm

Moram vas pitati jel neko zna kako izgleda sluzavi cep koji ispada prije poroda? Jel on mora biti smed, ruzicast il moze biti bijel? Evo meni se danas prvo pojavilo mala kolicina prozirne sluzi, koju nikad do sad nisam vidjela...I evo sad sam se vratila iz setnje, odem da pi-pi i onda vidim na vesu puno bijelo prozirne guste sluzi koja bas ne izgleda kao "cep" nego kao jako bijelo pranje...Inace ovih dana nisam imala nikakve sluzi niti ista slicno, al mi je ves uvijek bio pomalo mokar (valjda kako neodem odmah u toalet pa misici popuste), al malo :roll:
Inace jutros od bolova nisam mogla da lezim, pa sam onako neispavana morala ustati, al ti bolovi su bili srednje jaki i u kontinuitetu...E haj ga sad znaj kako sta izgleda...Nit znam kakav je taj ceo, a vala ni to oko plodne vode nije mi bas najjasnije...Neko kaze da se to mora primjetiti, a neko da to moze curiti u kapljicama, pa da i ne skuzis da ti otice plodna voda :roll:

Eto ja vas moram gnjaviti malo, izvinite al sta cu kad moram :D

P.S. Ionako ovih tema nema dovoljno na nasem forumu :P
slika
lelana
Moderator
Moderator

PostPostao/la modesti » čet apr 12, 2007 9:13 pm

Lelana, moj sluzavi čep je bio pravi "knjiški"- sluz+bijelo+smeđe+roskasto. Vodenjak su mi u bolnici probili tako da ne znam kako izgleda oticanje plodne vode, ali po dosta priča znam da može u kapima, pomalo.

Ja bih ti preporučila da ti odeš sutra lijepo na kontrolu, da ne razmišljaš. Pogotovo što ti je to prvi porod pa nemaš iskustva s tim.

Ako i jeste sluzavi čep u pitanju, porod može nastupiti brzo ili u narednih 7-10 dana. Ali ako je vodenjak, onda to ide brzo.
M 2003.
A 2007.
modesti
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la dida » čet apr 12, 2007 10:32 pm

lelana, ja nemam iskustva sa sluzavim cepom, a sto se vodenjaka tice - ja sma imala osjecaj da piskim, pa je onda curilo malo vise a onda se prosuh. ma od prvog momenta curkanja sam znala sta je iako sam bila mjesec dana prije termina. bila sam u trgovini kad se to dogodilo i hodala okolo i pricala- not today, i can not do it today.
dida
*teoretičarka*

PostPostao/la hana » pet apr 13, 2007 7:46 am

U toku noći sam dobila trudove, na svakih 20 minuta. Nakon dva sata su prestali, jer sam opet zaspala...upravo su me trudovi i probudili u neka doba noci.

Ujutro sam samo na dnevnom ulošku primjetila nježno ružičastu flekicu...jednostavno sam znala da je to to....kako - pojma nemam.
Zadnja izmjena: hana; pet apr 13, 2007 8:49 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Keisha » pet apr 13, 2007 8:11 am

Ja nisam imala nikakav vid sluzi,krvi ili bilo cega tecnog. Meni su u bolnici probili vodenjak!
Keisha
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mo-Beba » pet apr 13, 2007 8:14 am

Keisha je napisao/la:Ja nisam imala nikakav vid sluzi,krvi ili bilo cega tecnog. Meni su u bolnici probili vodenjak!

Potpisujem!
Mo-Beba
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Tesa » pet apr 13, 2007 9:21 am

Meni je sluzni čep otišao prilikom ginekološkog pregleda, 10 dana prije poroda. Tačno sam osjetila kako se pomaknuo, s tim da sam ja prokrvarila, ali baš prokrvarila i premrla od straha, međutim doktor me smirio, a poslije se uspostavilo da je krvarenje bilo od oticanja hematoma. Pomalo je curkao do poroda...
Mojoj prijateljici je spontao popustio, a porodila se 8 dana iza mene, što će reći 18 dana pred porod. Tako da pravila nema.
Tesa
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la lelana » pet apr 13, 2007 10:10 am

Ok...Samo sto ja sad nemam pojma kako taj cep izgleda? Jel on mora biti okruglog oblika, mora li biti smed ili ruzicast, il pravila nema?
Samo sam procitala da on moze otici , a da ga i ne primjetimo... :roll:
slika
lelana
Moderator
Moderator

PostPostao/la hana » pet apr 13, 2007 10:14 am

lelana je napisao/la:Ok...Samo sto ja sad nemam pojma kako taj cep izgleda? Jel on mora biti okruglog oblika, mora li biti smed ili ruzicast, il pravila nema?
Samo sam procitala da on moze otici , a da ga i ne primjetimo... :roll:

:D :D :D :D

Kod mene nije bio čep...kao čep...kao stvar opipljiva u prirodi... :wink:
Nego čudna boja na dnevnom ulošku...
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la lelana » pet apr 13, 2007 10:20 am

Meni se najprije pojavila providna gusta sluz velicine dva zrna graska :D ...Joj opisa :roll: A onda nakon par sati, kad sam otisla u toalet donji ves mi je bio prekriven prozirno bijelom sluzi...Al toga je bilo puno...Evo sad nema nista :roll: Valjda cu istrpiti do ponedeljka kad idem na pregled...Bojim se da idem gore na kliniku, hoce mi inducirati porod pa sta cu onda? Joj nepamtim kad sam ovako bila zabrinuta :roll:
slika
lelana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mai » pet apr 13, 2007 10:20 am

Mislim da je u formi cepa samo dok je u grlicu, a kad izadje izgleda kao masa. Meni je danima islo malo ruzicasto...
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la lelana » pet apr 13, 2007 10:22 am

E pa onda moze biti da je to to...Samo jos da znam jel moze bit bijelo prozirne boje? A da ipak odem na kliniku? Sta mislite? :?
slika
lelana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Mai » pet apr 13, 2007 10:24 am

Mislim da bi trebao biti u boji...ne znam... a da nazovec svog ginica da ga pitas prije nego ista poduzmes?
I nemoj se toliko plasiti induciranog poroda. Meni su inducirali (valjda je bio indiciran) pa sam se porodila za dva sata i sve bilo za 10.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la hana » pet apr 13, 2007 10:24 am

Ne idi ako:
- nemas trudove
- ne krvaris
- nije otisla plodna voda

ali ipak, ako u sebi osjećaš nemir i neko šesto čulo ti govori da bi trebala otići, onda idi bez obzira što nemaš ni trudove, ne krvariš niti ti je otišla plodna voda...
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la lelana » pet apr 13, 2007 11:08 am

Evo sad sam zvala mog doktora i on kaze da ne bi bilo lose da odem na kliniku dok je dan...Kaze da taj sluzavi cep moze biti i bijel i u boji...Pa sad ce doci MM da me odvede...Ako sta bude pa nebudem mogla da vam napisem, onda cu javiti nekom na telefon :D
slika
lelana
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na 3 Tromjesjecje

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.